رییس ستاد انتفاضه و قدس عنوان کرد:

رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط نظامی، دفاعی و روانی قرار دارد

به گزارش نویدتهران،رمضان شریف با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی امروز در بدترین شرایط نظامی، دفاعی، روحی و روانی قرار دارد، گفت: امروز نسل نوجوان فلسطینی وارد مبازرات شده اند و از شهادت و مجروحیت و اسارت هراسی ندارند و با تمام قدرت در راه آرمان فلسطین ایستادگی می کنند.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در همایش سراسری رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی این شورا که در مشهدمقدس برگزار شد، با اشاره به ۷۰ سال اشغالگری و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، گفت: امروز نسل سوم و چهارم مردم فلسطین در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند.

شریف نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به  روز جهانی قدس را نشان از ژرف اندیشی و آینده نگری حکیمانه امام خمینی (ره) عنوان و تصریح کرد: این نامگذاری مقدس در طی سالیان متمادی توانسته موضوع “قدس” و مردم مظلوم و تحت ستم فلسطین را در کانون توجه جهان اسلام قرار دهد.

وی افزود: در برپایی روزجهانی قدس ، علاوه بر موضوع فلسطین، بر وحدت جهان اسلام تاکید شده و این اقدام وحدت آفرین موجب انسجام و همدلی هر چه بیشتر مسلمانان جهان شده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس نقطه عطف روز قدس را ، موضوع وحدت شیعه و سنی توصیف و تصریح کرد: افکار عمومی جهان اسلام و مسلمانان در روز قدس به یک همدلی و هم افزایی رسیده و شخصیت های مختلف در سراسر جهان که خود را حامی مردم فلسطین می دانند، با یکدیگرهم صدا ،منسجم و متحد می شوند.

شریف در ادامه سخنانش با اشاره به تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی و تصمیم رئیس جمهورآمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس اظهار داشت: این طرح شیطانی نقض آشکار حقوق ملت مظلوم و مقاوم فلسطین و حمایت از اشغالگری بوده و به طور قطع افکار عمومی جهان اسلام به این اقدام ننگین واکنشی جدی نشان خواهند داد.

وی با تحلیل فرصت ها و تهدیدات پیش رو در این خصوص اظهار داشت: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس می تواند موجب انسجام و اتحاد میان گروه های مبارز فلسطینی و حامیان استراتژی سازش و مقاومت شود، به این خاطرکه گروه های مبارز فلسطینی در نهایت به این نتیجه می رسند که مقاومت تنها راه مقابله بوده و سازش، همواره آنان را از مقصد دور کرده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس به مفهوم رسمیت دادن به اشغال قدس است، گفت: همه گروههای فلسطینی بیت المقدس را به عنوان پایتخت دولت فلسطین اعلام کرده بودند و با این عمل، با هم متحدتر و منسجم می شوند.

وی همچنین در خصوص آثار و پیامدهای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: این عمل، روند سازش میان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را که در حال پیشرفت و علنی شدن بود، با چالش جدی روبرو می کند، چرا که افکار عمومی نسبت به مسئله فلسطین و ظلم و جنایت رژیم غاصب اسرائیل حساس شده و بنابراین عربستان و دیگر کشورهای عربی در برقراری ارتباط با اسرائیل ملاحظات بیشتری اتخاذ می کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئله داعش و گروه های تکفیری، طی سالهای اخیر مانع تمرکز مسلمانان بر مسئله فلسطین شده بود، گفت: با جمع شدن قائله داعش، افکار عمومی به مسئله فلسطین حساس تر شده و یک جبهه مردمی بزرگ علیه اسرائیل شکل گرفته و نفرت عمیقی در ملت های منطقه به ویژه ملت سوریه نسبت به اسرائیل و سایر کشورهای حامی داعش شکل گرفته است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه با تاکید بر اینکه به یاری خداوند متعال وعده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در مورد فلسطین تحقق خواهد یافت و رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید،گفت: امروز نسل نوجوان فلسطینی وارد مبازرات شده اند و از شهادت و مجروحیت و اسارت هراسی ندارند و با تمام قدرت در راه آرمان فلسطین ایستادگی می کنند.

رمضان شریف با اشاره به راه‍‍پیمایی روز جهانی قدس در سال جاری نیز گفت: این روز بزرگ در سال جاری پیام های مهم و تعیین کننده ای برای جهان خواهد داشت و عمق وجود مسلمانان جهان با سلائق و گرایش های مختلف با موضوع حمایت از مردم فلسطین و مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی همراه است.

رمضان شریف در پایان با بیان اینکه همراهی و حضور میدانی مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی در صحنه های مختلف و مقاطع حساس، همواره موجب ناکامی و نا امیدی دشمنان نظام شده است، با تقدیر از عملکرد دفاتر شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: این نهاد سال گذشته سالی پرکار را پشت سر گذاشت و به یاری خدا این روند مطلوب استمرار خواهد داشت.