دبیر کل حزب الله لبنان:

رژیم سعودی ضعیفت‌تر، ناتوان‌تر و بزل‌دل‌تر از آن است که به ایران حمله کند

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد رژیم سعودی ضعیف‌تر، ناتوان‌تر و ترسوتر از آن است که جنگی علیه ایران آغاز کند.
به گزارش نویدتهران و به نقل از العالم، مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در مجتمع سیدالشهدا واقع در ضاحیه جنوبی بیروت آغاز شد.
دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت جانفشانی‌های ملت ایران و بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامید.

وی افزود: روز قدس امسال با پنجاهمین سالگرد حادثه اسفناک اشغال قدس از سوی صهیونیست‌ها همزمان شده است و آنها روز گذشته سالروز اشغالگری خود و تصرف قدس را گرامی داشتند.

نصرالله گفت: آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان بهترین روزی است که امام خمینی آن را انتخاب کرد تا روزی جهانی برای مقدس‌ترین مسأله‌ای که امروز مسئولیت آن بر دوش تمام بشریت و همه امت است باشد.

دبیرکل حزب‌الله گفت: بعد از رحلت امام خمینی، امام خامنه‌ای بر ادامه این مسیر و این مسئولیت تاکید کرد، بنابراین از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، این روز گرامی داشته می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: یکی از مهمترین اهداف حوادث و جنگ‌هایی که منطقه ما شاهد آن است، فراهم کردن زمینه برای حل و فصل مسأله فلسطین به نفع دشمن صهیونیستی است.

نصراالله اظهار داشت: منطقه ما امروز وارد نقطه عطفی تاریخی شده است که در آن خطرات و چالش‌های زیادی وجود دارد.

دبیرکل حزب‌الله گفت: آمریکا اهداف جنبش مردمی که در منطقه آغاز شده را منحرف کرد تا بتواند بر آن تسلط یابد و این کشور از حوادث منطقه سوء استفاده کرد تا مسأله فلسطین را به فراموشی بسپرد.

وی تاکید کرد: رژیم سعودی ضعیف‌تر، ناتوان‌تر و ترسوتر از آن است که جنگی علیه ایران آغاز کند.

وی گفت: سوریه دولتی محوری در محور مقاومت و پشتیبانی اصلی برای جنبش‌های مقاومت است.

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تلاش‌هایی برای به انزوا کشاندن ایران و تبدیل کردن به یک دشمن به جای اسرائیل و فرسایش امکانات این کشور در جنگل‌ها و انتقال جنگ به داخل ای کشور به واسطه گروه‌های تکفیری انجام می‌شود.

نصر‌الله با بیان اینکه نشست ریاض به دنبال به انزوا کشاندن ایران و تبدیل آن به یک دشمن به جای اسرائیل بود، هدف از جنگ علیه سوریه، سرنگونی آن و روی کار آوردن رهبرانی ضعیف برای تسلط بر این کشور است.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه افزود: یکی از مهمترین اهداف جنگ علیه یمن این است که عربستان مخالف وجود جریان‌های ضد اسرائیل در این کشور است.

وی گفت: یمن هدف قرار گرفته شد تا رهبرانی که به درگیری با اسرائیل ایمان دارند و با حل مسأله فلسطین به نفع این رژیم مخالفند، ریشه کن شود.

نصرالله همچنین تاکید کرد که هدف از جنگ علیه یمن سلطه بر این کشور است. دبیرکل حزب‌الله گفت: هدف از حوادث منطقه، هدف قرار دادن ملت فلسطین است.

نصرالله گفت: عراقی‌ها با برخورداری از اراده سیاسی روشن، نشان دادند که هرگز بخشی از اراده آمریکا برای حل مسأله فلسطین به نفع اسرائیل نیستند.

دبیرکل حزب‌الله گفت: موضع حقیقی اسرائیلی‌ها جلوگیری از بازگشت حتی یک فلسطینی به فلسطین است و اسرائیلی‌ها در کنفرانس هرتزلیا بر سر مخالفت با بازگشت حتی یک فلسطینی به فلسطین، به اجماع رسیدند.

نصرالله گفت: آنچه اسرائیل امروز خواهان آن است، روابط دیپلماتیک و اقتصادی کامل با کشورهای عربی است و این تحول بسیار خطرناکی در منطقه است.

وی تاکید کرد: دستاورد اولی که محور مقاومت محقق کرد، مقاومت است.

نصرالله گفت: ایران منزوی نشد و در برابر تحریم‌ها مقاومت کرد و قوی‌ترین حضور در منطقه و بیشترین تاثیر در معادلات منطقه را دارد.

وی افزود: ایران نسبت به تروریسم مسامحه به خرج نمی‌دهد و واکنشی قوی نشان می‌دهد و این کار را انجام داده است. در نبرد تروریسم با ایران، این تروریسم است که شکست می‌خورد. نبرد تروریسم با ایران، نتیجه عکس خواهد داشت، و حضور ایران قوی‌تر خواهد شد و حمله ایران به گروه‌های تروریستی در دیرالزور و اصابت دقیق موشک‌ها به اهداف مورد نظر این را ثابت کرد.

دبیرکل حزب‌الله گفت: ایران در هر شرایطی پشتیبان فلسطین و مسأله فلسطین و جنبش‌های مقاومت در منطقه خواهد ماند.

وی ادامه داد: سوریه خطر تجزیه را پشت سر خواهد گذاشت و تلاش‌هایی که برای انزاوی جغرافیایی سوریه صورت می‌گیرد، با شکست مواجه شده است و سوریه موضع سیاسی‌ خود را در محور مقاومت ادامه خواهد داد.

نصراالله با بیان اینکه قدرت منطقه‌بزرگی است که در حمایت از جنبش‌ها و محور مقاومت ثابت قدم است، گفت: موضع رهبری ایران در قبال مسأل فلسطین، برخاسته از عقیده است.

دبیرکل حزب‌الله گفت: تلاش‌هایی که برای انزاوی جغرافیایی سوریه صورت می‌گیرد، با رسیدن نیروهای سوریه به مرزهای عراق، در حال شکست است.
نصراالله گفت: آزادسازی موصل، قریب‌الوقوع است و داعش آینده‌ای در عراق ندارد.

دبیرکل حزب‌الله در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت یمن از زمین و هوا و دریا در محاصره هستند، گفت: اسرائیل در گذشته کار اطلاعاتی می‌کرد اما امروز در حمله به یمن تحت ائتلاف عربی شرکت دارد.

نصراالله گفت: مقاومت امروز یک نیروی ملی، سیاسی و جهادی واقعی محکمی در یمن است و ما افتخار می‌کنیم که بخشی از این محور هستیم.
وی افزود: جنگ اسرائیل علیه لبنان و غزه بسیار برای آن‌ها هزینه داشته است و این ارزش دستاوردی که مقاومت محقق کرده را نشان می‌دهد.

نصرالله خطاب به ملت فلسطین گفت: برادران شما در بحرین به خاطر شما تظاهرات می‌کنند و به سمت آن‌ها تیراندازی می‌شود.

وی افزود همه باید بدانند که محور مقاومت بسیار قوی است و زمام امور را در دست گرفته است.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: دو تحول بسیار بزرگ و مؤثر در منطقه وجود دارد که آن تحولات عراق و یمن است.

نصراالله گفت: اگر دشمن جنگی علیه سوریه یا لبنان به راه اندازد، زمینه برای ورود هزاران رزمنده به منظور مشارکت در مقاومت مهیا می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله گفت: آمریکا و اسرائیل و نظام‌های همپیمان آن دو باید بدانند که ملت‌ها عادی‌سازی روابط با اسرائیل را قبول نمی‌کنند.

وی افزود: شرف قدس بالاتر از آن است که به دست منافقان و خائنان آزاد شود.

دبیرکل حزب‌الله گفت: کسی که توطئه می‌کند و زمینه را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مهیا می‌کند، رژیم سعودی است.
وی افزود: علمای جهان عرب و اسلام باید ماهیت اهداف رژیم سعودی را شناخته و با آن مقابله کنند.

نصرالله گفت: جنگ علیه تروریسم باید از عربستان از طریق محکومیت تروریسم و متوقف کردن شیوه‌های آموزشی که مبتنی بر وهابیت است، آغاز شود.

دبیرکل نصرالله تاکید کرد: ما به لطف خون‌ها و شهدا و صبر به سمت پیروزی قطعی پیش می‌رویم.