حجت‌الاسلام کاظم صدیقی :

رژیم آل خلیفه مطمئن باشد با ریختن این خونها عمر حکومت آنها را کوتاهتر می‌کند و پایه‌های قصر آنها را سست‌تر می‌کند

%d8%b5%d8%af%db%8c%d9%82%db%8cامام جمعه موقت تهران گفت: بنا بود تحریمها برداشته شود اما رکود اقتصادی،‌ بیکاری جوانان و تعطیلی مراکز تولیدی همچنان ادامه دارد و مشکل این است که همچنان که تحریمها برداشته نشده، تحریمهای جدیدی نیز افزوده شده است!

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: تقوا سرمایه‌ است. کسانی که تقوا ندارند در آخرت بی‌سرمایه هستند و انسانی که دارای تقوا است در طوفانها، فتنه‌ها، تضادها و درگیریها راه را گم نمی‌کند.

به گزارش نوید تهران،وی تصریح کرد: انسان بصیر در خط ولایت که همان خط حق است گام بر می‌دارد و آن کس که ملازم ولایت است انسان باتقواست. آنهایی که از این راه پرت می‌شوند چراغ تقوایشان سو ندارد.

امام جمعه موقت تهران ضمن تسلیت به خانواده آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو تهران، گفت: آتش‌نشانان همواره در سنگر خود با آب و آتش و خطر درگیر هستند و جانشان همواره در خطر است و خانواده‌هایشان وقتی آنها از خانه بیرون می‌آیند نمی‌دانند آیا آنها بار دیگر به خانه باز می‌گردند یا خیر.

صدیقی با بیان اینکه قدر آتش‌نشانان مجهول مانده است، اظهار کرد: شهادت برخی از آتش‌نشانان را در حادثه ساختمان پلاکسو را به رهبر مهربان که عواطفشان نسبت به همه از عواطف پدرانه بیشتر است و این غمها بر دلشان سنگینی می‌کند و همچنین خانواده صابر آنها تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم افرادی که در زیر آوار مانده‌اند هر چه سریعتر بیرون آورده شوند.

وی ادامه داد: حادثه ساختمان پلاسکو عبرتی برای مسئولان است که ننشینند بعد از آنکه اتفاقی افتاد بگویند باید راهی پیدا کنیم. باید پیش از وقوع اتفاق مجهز بود و پیگیریهای لازم را داشته باشیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: باید همواره در همه میدانها آماده باشیم و در همه میدانها سلاحهای لازم را داشته باشیم تا خطر را دفع کنیم.

صدیقی با اشاره به فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر تصریح کرد: دهه فجر همان انقلاب نور است و انقلاب اسلامی معجزه اسلام در قرن حاضر بود.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در ایران تجلی قدرت مردم به پا خواسته و اراده امام خمینی (ره‌) بود که معجزه قرن نام گرفت.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی غرب را لرزاند و شرق را حیران کرد، گفت: انقلابی که در دهه فجر به پیروزی رسید برکاتی داشت که کسانی که کور نیستند آن را می‌بینند.

صدیقی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی گفت: اولین برکت قدرت ایمان است که به وسیله آن رژیم مرتجع و زورگو و ژاندارم غرب که هر امکانات امنیتی از جمله ساواک را که نیرویی خشن بود و نفسها را خفه کرده بود را از کشور بیرون کرد.

وی تصریح کرد: بیرون کردن رژیم مرتجعی که شرق و غرب از آن باج می‌گرفت و از آن حمایت می‌کرد از رهاوردهای برجسته انقلاب اسلامی بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی جهان دو قطبی بود افزود: برای همه کشورهای جهان این باور شده بود که هیچ کشوری بدون اتکاء به دو قطب شرق و غرب نمی‌تواند دوام بیاورد و بدون آنها استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نخواهد داشت اما انقلاب اسلامی راهی نو در برابر ملتها ایجاد کرد.

صدیقی ادامه داد: شعار نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی راهی نو را در مقابل ملتها ایجاد کرد و این میوه شیرینی بود که بشریت پیش از آن تجربه نکرده بود و انقلاب اسلامی این تفکر دو قطبی را از میان برداشت.

وی ادامه داد: برخی انقلابها را ویرانگری می‌دانستند اما پس از انقلاب در ایران یک پناهگاه امن ایجاد شد که در دنیا اتفاق نیفتاده بود و شاه بیرون رفت و وابستگی از بین رفت و یک نظام با رنگ مردمی ایجاد شد که متکی به نورانیت اسلام ناب و مکتب اهل بیت بود.

امام جمعه موقت تهران با اعلام اینکه انقلاب اسلامی یک الگوی جدید و مدل نو حکومت را در عصر اتم، دانش و بینش ایجاد کرد، خاطر نشان کرد: پس از انقلاب اسلامی مکتب شرق از بین رفت و لیبرال دموکراسی نیز در حال فروپاشی است که منشاء آن تولد حکومتی برمبنای نورانیت و حرکت به سمت تمدن اسلام و انسان‌ساز بود.

صدیقی با بیان اینکه پس از ۴ دهه همچنان مردم به انقلاب اسلامی پایبند هستند، تصریح کرد: در برخی انقلابها پس از یک سال تغییرات عمده ایجاد می‌شود و نیروهایی که انقلاب کرده‌اند منزوی می‌شوند اما در ایران اینگونه نیست و پس از ۴ دهه هنوز هم مردم به آرمانهای انقلاب پایبند هستند.

وی با بیان اینکه مردم ایران با فتنه ۸۸ مقابله کردند گفت: گاهی دولتها در این ۴ دهه افراط و تفریط داشتند اما مردم هر گاه انتخاباتی وجود داشت با صلابت در پای صندوقها حاضر می‌شدند و به آن افراط و تفریطها بی‌توجه بودند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در ۴ دهه گذشته مردم همواره در راهپیماییهایی به مانند ۲۲ بهمن و ۹ دی حضور داشته و وابستگی خود به نظام و ولایت فقیه را نشان داده‌اند.

صدیقی با اشاره به شهادت ۳ جوان شیعه انقلابی بحرینی توسط رژیم آل خلیفه گفت: این رژیم پلید، خونخوار، ضعیف و پوسیده مشروعیت خود را از دست داده است.

وی تصریح کرد: رژیم آل خلیفه مطمئن باشد با ریختن این خونها عمر حکومت آنها را کوتاهتر می‌کند و پایه‌های قصر آنها را سست‌تر می‌کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: همانگونه که مردم بحرین از انقلاب ایران الگو گرفته‌اند استقامتشان دولت غیرقانونی آل خلیفه را از این کشور بیرون خواهد کرد.

صدیقی با تسلیت درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: مراسم تشییع جنازه وی شبیه بصیرتی که در ۹ دی شکل گرفته بود شد.

وی تصریح کرد: همان بصیری که در ۹ دی ۸۸ آقای هاشمی را حفاظت کرد در مراسم تشییع جنازه نیز رخ داد. عده‌ای دندان تیز کردند تا حرکت جریانی داشته باشند اما چنین مجالی به کسی داده نشد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: برخی سعی داشتند آقای هاشمی را به نفع خودشان مصادره کنند که با بصیرت مردم که الهی است این اتفاق رخ نداد که این مسئله باعث احیای هاشمی و عزت و سرافرازی نظام و حمایت از ولایت شد.

صدیقی ضمن تشکر از رسانه ملی به جهت پوشش مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: خانواده ایشان نیز مجالی به مخالفان و دشمنان ندادند و زیر پرچم ولایت قرار گرفتند.

وی با اشاره به یک ساله شدن برجام نیز گفت: برخی همچنان شعار می‌دهند اما واقعیت این است که پس از گذشت یک سال برگی دیگر بر پرونده سیاه و ننگین آمریکاییها اضافه شد.

امام جمعه موقت تهران افزود: برخی پس از توافق هسته‌ای برجام را بزک می‌کردند و اظهار خوشبینی و دلگرمی داشتند و معتقد بودند مشکلات اقتصادی یک‌ساله حل می‌شود و بنا بود تحریمها برداشته شود اما هم رکود اقتصادی،‌ بیکاری جوانان و تعطیلی مراکز تولیدی همچنان ادامه دارد و مشکل این است که همچنان که تحریمها برداشته نشده، تحریمهای جدیدی نیز افزوده شده و مردم حق دارند که همچنان بگویند مرگ بر آمریکا.

صدیقی با اشاره به نشست درباره سوریه در آستانه قزاقستان، به ابتکار ایران،‌روسیه و ترکیه اظهار کرد: امیدوارم این نشست منجر به رفع محاصره از مردم مظلوم شهرهایی باشد که در چند سال گذشته گرفتار تکفیرها شده‌اند شود.