دکتر لاریجانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

رژیم‌صهیونیستی شوم‌ترین پدیده قرن اخیر است

به گزارش نویدتهران، دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (جمعه 2 تیرماه) پس از حضور در جمع راه پیمایان روز قدس و در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب گفت: سلام و درود خداوند بر پیامبران به ویژه خاتم پیامبران محمدمصطفی(ص)، سلام و درود خداوند به ائمه اطهار به خصوص ولی الله اعظم امام زمان(عج) و سلام و درود خداوند بر روح پر فتوح امام خمینی(ره) و درود بر رهبر معظم انقلاب اسلامی.از خداوند می خواهم طاعات و عبادات روزه دارانی را که در این اجتماع با شکوه در روز قدس حضور پیدا کردند و امت اسلامی را بپذیرد و در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان رستگاری را قرین ملت ایران اسلامی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما اطمینان داشته و گمان نیک داریم که خداوند آنگونه که در حدیثی از پیامبر آمده است؛  خدا را بخوانید در حالی که یقین دارید دعایتان مستجاب می شود ؛ خداوند درهای رحمت خود را در این ماه مبارک به خصوص در شب های قدر به سوی ملت ایران اسلامی باز کرده است.

داستان موسی و فرعون و رحمت الهی

وی با استناد به آیات قرآن کریم گفت: خداوند در مورد فرعون طاغی می فرماید که اگر وی از خداوند یاری می طلبید خداوند به او یاری می رساند. براساس روایات فرعون در هنگام غرق شدن رو به حضرت موسی گفت ای موسی به من یاری بده اما حضرت موسی از فرعون روی برگرداند. در این هنگام، خداوند به موسی وحی کرد که ای موسی تو به فرعون یاری نرساندی و او را کمک نکردی زیرا آفریدگار و خالق او نبودی.خداوند می فرماید اگر او از من یاری می خواست یاری اش می کردم. ما از چنین خداوند رئوفی خاضعانه می خواهیم که در ایام باقی مانده رمضان حاجات همه مومنان به ویژه ملت ایران اسلامی را برآورده سازد.

شکوه ایستادگی در مقابل استکبار و رژیم صهیونیستی

دکتر لاریجانی گفت: ملت ایران بار دیگر در روز قدس به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند و صحنه ای باشکوه از غیرت دینی مقابل ظلم و ستم استکبار جهانی و صهیونیسم به رخ جهانیان کشیدید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از ماجرای تاسیس رژیم صهیونیستی نداشته ایم. هم ایجاد آن براساس یک نقشه شیطانی بود، هم در جریان شکل گیری آن جنایاتی نظیر جنایات دیریاسین، کشتار غزه، کشتار کفر قاسم، کشتار صبرا و شکیلا، کشتار حرم ابراهیمی، کشتار قانا را مرتکب شدند، و در این مسیر این جنایات و آواره کردن یک ملت از سرزمین خود در تاریخ نظیر ندارد.

وی افزود: تاسیس رژیم صهیونیستی نقطه آغاز ماجراجویی های گسترده در خاورمیانه شده است. امروز دست رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریست ها علنی شده است آنها کل کشورهای اسلامی را درگیر کرده اند لذا ملت های مسلمان با پدیده ای تبهکار مواجه هستند.

رئیس مجلس گفت: مسلمانان با پدیده ای تبهکار به نام صهیونیسم مواجه هستند که گرچه خود را متکی به یهود کرده اما این تنها یک دستاویز است و یک دسیسه استعماری قلمداد می شود.

وی در ادامه گفت: قدرت های بزرگ با این ترفند قصد داشتند ملل مسلمان را درگیر کنند وگرنه قوم یهود با آزادی در ایران زندگی می کند و صهیونیست ها از این موضوع بیزار هستند.

دکتر لاریجانی گفت: یهودیانی در جهان زندگی کرده که از وجود رژیم صهیونیستی متنفر هستند و آنها را محکوم می کنند. اینکه امام(ره) بارها فرمودند “مسلمانان متحد شوید، جنایتکاران چپ و راست را که در راس آنها آمریکا است قطع کنید و اسرائیل را ریشه کن کنید” از آن جهت است که اشغالگران سرزمین فلسطینی، یک غده سرطانی در منطقه ایجاد کرده اند که برای همیشه مسلمانان را درگیر نگه دارند.

وی تصریح کرد: امروز همچنان با پدیده شوم رژیم صهیونیستی مواجه هستیم؛ صهیونیسم جنبشی است که هدف آن بازگرداندن قوم یهودیان به وطن خود که به دروغ آن را فلسطین انتخاب کردند، می باشد.

طراحی نقشه شوم رژیم صهیونیستی

دکتر لاریجانی گفت: اصلاح سرزمین قوم یهود تا قبل از قرن نوزدهم مطرح نبود، پس از کنگره اول صهیونیسم در سال 1897 میلادی در شهر بال عملاً به این نظریه سامان دادند و آن شکل اجرایی پیدا کرد. هرتزل کنگره اول صهیونیسم را شکل داد و اعلامیه بال فور توسط انگلستان صادر شد. عملا صهیونیسم به یک جنبش سازمان یافته تبدیل شد.

وی تاکید کرد: چگونگی تشکیل جنبش صهیونیستی دارای ابعاد شومی است. آنها ادعا کردند که قوم یهود، قوم برتر است. صهیونیست ها با دستاویز قرار دادن عباراتی از تورات که یهود را قوم برگزیده و خاص معرفی می کند برداشتی ایجاد کردند که مقصود از برگزیدگی قوم یهود همان قوم برتر است.

رئیس مجلس در ادامه افزود: آنها ادعای برتری قوم یهود را گسترش دادند تا جایی که برتری قوم یهود ربطی به خیر و شر و طاعت و معصیت ندارد، به این معنی که حتی اگر یهودیان مرتکب گناه شوند برگزیدگی آنها ساقط نمی شود.

دکتر لاریجانی گفت: بنگوریان که بعدا نخست وزیر رژیم صهیونیستی شد، می گوید دولت اسرائیل دولتی است که بر قوم گنج تسلط دارد و به همین دلیل توانایی آن را دارد که راهنمای همه ملت ها باشد.

وی در تشریح توطئه برتر سازی قوم یهود گفت: مهاجرت نخستین محور اقدامات هرتزل بود به نظر او یهودیان باید به سرزمین موعود مهاجرت می کردند، لذا می گوید اقامت در سرزمین های اشغالی به منزله ایمان است زیرا کسی که در این سرزمین زندگی می کند می تواند مومن شمرده شده ولی آن کسی که بیرون از این سرزمین است انسانی است که هیچ خدایی ندارد.

رئیس مجلس در ادامه گفت: محور دوم اقدامات هرتزل ایجاد ارتش دفاعی اسرائیل است. وی برای تحقق این امر با یهودیانی که در اروپای شرقی حضور داشتند؛ گروه های کشتار دسته جمعی را آموزش و سازماندهی کردند. همین گروه اولین هایی بودند که به سرزمین فلسطینی کوچ داده شدند تا با جنایت وحشیانه رعب و وحشت در فلسطین ایجاد کنند و مردم این سرزمین را آواره و از سرزمین خود اخراج کنند.

دکتر لاریجانی گفت: سومین محور اقدامات هرتزل ادعای نبوغ یهود بود آنها این فکر را ترویج کردند که یهودیان از نبوغی برخوردارند که می توانند دنیا را اداره کنند. سوال اساسی این است که این قوم برتر چند نفر هستند که می خواهند دنیا را نجات دهند براساس آمار ظرف چند دهه اخیر کل جمعیت آنها بین 10 تا 15 میلیون نفر بوده است.

پدیده صهیونیسم یک پدیده شیطانی توسعه گرا در سطح بین الملل است

وی گفت: ادعای دیگر آنها این است که تمام مراکز تصمیم گیری دنیا و منابع اقتصادی باید در کنترل صهیونیست ها و یهودیان باشد؛ به همین دلیل است که پدیده صهیونیسم یک پدیده شیطانی توسعه گرا در سطح بین الملل است.

رئیس مجلس با بیان اینکه توسعه طلبی صهیونیست ها اختصاص به یک منطقه یا یک موضوع خاص نمی باشد، گفت: نماینده کنگره صهیونیستی می گوید که اسرائیل بزرگ یک سرزمین بدون مرز است و مرزهایی که آنها متصور بودند در این حدود بود که کشور پهناوری است از غرب به سوئیس، از شرق به خاک عراق می رسد وآنها خود را مالک اصلی خاورمیانه می دانند.