رونمایی از کتاب جریان‌شناسی نفوذ در انقلاب‌ها

%d8%b3%d8%b9%db%8c%d8%af%db%8cکتاب «جریان‌شناسی نفوذ در انقلاب‌ها»نوشته ی حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی ،نماینده ولی فقیه در سپاه رونمایی شد .

نشست «انقلاب اسلامی و مقابله با خطر نفوذ» با حضورحجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه ، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حیدر مصلحی ، حجت‌الاسلام پیروزمند قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی، محمدحسین رجبی دوانی استاد دانشگاه و کارشناس ارشد مسائل تاریخ اسلام و حمیدرضا مقدم‌فر در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

به گزارش نوید تهران و به نقل از روابط عمومی سپاه،در این مراسم نفوذ و انواع آن در تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه‌های مختلف از منظر کارشناسان حاضر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی در در این مراسم اظهار کرد: بسیاری از مکتوبات دارویی را که به جامعه می‌دهند متناسب با درد جامعه نیست، زمان شناسی، جریان‌شناسی و دشمن‌شناسی شاخص‌هایی دارد که نویسندگان باید بتوانند متناسب با آنها اثری ارائه کنند تا نیازهای جامعه را درمان کند.

وی با بیان اینکه فراوانی یک اصطلاح در کلام رهبر معظم انقلاب بیانگر اهمیت و حساسیت آن موضوع است، گفت: اگر بر کلام و گفتمان رهبری در چند سال اخیر مروری داشته باشیم، ایشان بر اصطلاحات و واژه‌هایی همچون استحکام درونی نظام، جهاد کبیر و انقلابی‌گری بسیار تکیه داشتند. یکی از واژه‌های مهم در کلام رهبری واژه نفوذ بود، توقع می‌رفت در هر موضوعی که ایشان بحث می‌کنند نویسندگان و دیده‌بانان جامعه دست به قلم شوند و مردم را نسبت به آن موضوعات هوشیار کنند اما متاسفانه آن مقدار که درخور شأن جامعه است، این کار انجام نشده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه مسئله نفوذ خطرناک‌ترین و مهم‌ترین تهدید علیه انقلاب است، خاطرنشان کرد: انقلاب ما چهارمین انقلاب توحیدی در تاریخ بود. اگر انقلاب حضرت نوح و حضرت موسی را انقلاب توحیدی به حساب بیاوریم و همچنین انقلاب پیامبر (ص) در صدر اسلام را، انقلاب اسلامی چهارمین این انقلاب‌هاست و نباید سرنوشت این انقلاب به سرنوشت انقلاب‌های گذشته دچار شود. ما در برابر تاریخ مسئولیت داریم از انقلاب دفاع کنیم و باید نفوذ را از زمان گذشته و دور مورد واکاوی قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه حادثه عاشورا معلول مسئله نفوذ در اسلام بود، تصریح کرد: مشاور معاویه که در زمان یزید نیز در کنار او بود، یک عنصر رومی بود که نقشه قتل امام حسین(ع) را به یزید می‌دهد.

وی افزود: آمریکا با استفاده از نقشه جهانی‌سازی ایده‌های صهیونیست‌ها را دنبال می‌کند. کشورهایی مثل ژاپن و چین دچار پارادوکس و تضاد بین فرهنگ ملی و فرهنگ غربی شده‌اند و فرهنگ این کشورها استحاله شده است و استراتژیک‌ترین نقطه دنیا برای آمریکا جهت استحاله فرهنگی، ایران است.

در ادامه این نشست، جدیدترین اثر حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی با عنوان «جریان‌شناسی نفوذ در انقلاب‌ها» رونمایی شد.

این اثر که از سوی انتشارات زمزم هدایت به چاپ رسیده تلاش دارد تا «نفوذ» در انقلاب‌های مختلف را بررسی کند. کتاب، تجربه جدیدی است در بررسی این موضوع و سعی دارد در گام نخست، مصادیقی از آن را در جوامع مختلف برای مخاطب شرح دهد. در واقع نویسنده روند حرکت انقلاب‌های پیشین را تحلیل و علل و عوامل پیروزی‌ها و شکست‌های آنها را بررسی می‌کند.

مؤلف کتاب تلاش دارد تا با طرح مباحث تاریخی و سابقه نفوذ در انقلاب‌های گوناگون و ارائه مصادیق آن در پیشینه تاریخ ایران، و در ادامه طرح مسائل روز، به مخاطب کمک کند تا به درک درستی از شرایط فعلی و مفهوم نفوذ دست یابد.

بخش دیگر کتاب نیز به نقش رهبری و ولایت فقیه در خنثی‌سازی جریان لیبرالیزه کردن انقلاب اختصاص دارد. نویسنده در این بخش به طرح مجدد بیانات مقام معظم رهبری اکتفا نکرده و به بررسی و تحلیل نقش معظم‌له و امام راحل(ره) در این مسیر نیز پرداخته است.

«جریان‌شناسی نفوذ در انقلاب‌ها» به قیمت ۶۰ هزار ریال در ۱۴۴ صفحه از سوی انتشارات زمزم هدایت به چاپ رسیده است.