دریادار سیاری در گردهمایی فرماندهان ناوگان جنوب نداجا:

روز به روز بر قدرت دفاعی و بازدارندگی‌مان می‌افزاییم

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: قطعا با سرلوحه قرار دادن تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و تکیه بر توان و دانش فرماندهان جوان، روز به روز بر قدرت دفاعی و بازدارندگی‌مان خواهیم افزود.
امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز در گردهمایی فرماندهان ناوگان جنوب نداجا با بیان اینکه راهبرد و دکترین ما، ارتقای توان دفاعی مبتنی بر بازدارندگی است، گفت: ما به هیچوجه در اندیشه تعرض به دیگران نبوده و نخواهیم بود؛ اما اگر کسی فکر تعرض و تجاوز به کشورمان را داشته باشد، آن چنان جوابی می گیرد که پشیمان می شود.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران،وی با تاکید بر اینکه یکی از نتایج و اهداف ارتقای قدرت دفاعی ما، تامین امنیت منطقه است، افزود: قطعا با سرلوحه قرار دادن تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و تکیه بر توان و دانش فرماندهان جوان، روز به روز بر قدرت دفاعی و بازدارندگیمان خواهیم افزود.
امیر سیاری در ادامه روحیه، آموزش و مهارت را از اصول اولیه اجرای عملیات در صحنه رزم دانست و گفت: به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا “مدیریت و نیروی انسانی خوب، معجزه
می کند” که در همین راستا اگر ما روحیه سلحشوری داشته باشیم و با عشق وارد عرصه کارزار و صحنه رزم شویم، یقینا موفق خواهیم بود، البته آموزش و مهارت ما نیز باید در جایگاهی باشد که بتوان به آن تکیه کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ایجاد فضای معنوی در حین اجرای ماموریت ها را اساس و لازمه دستیابی به توفیقات برشمرد و اظهار داشت: تمام عشق و علاقه ما این است که در فضای دین و ولایت خدمت می کنیم و همه ما موظف و ملزم هستیم که اجازه ندهیم این فضای معنوی حاکم بر یکان ها کمرنگ شود چرا که این جو معنوی به ما روحیه می دهد، عزممان را راسخ تر می کند و توان رزم ما را بالا می برد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم رعایت مسائل ایمنی و امنیتی در اجرای ماموریت های پیش بینی شده، خاطرنشان کرد: یک فرمانده و مدیر موفق باید در همه صحنه ها حضور داشته و زیرمجموعه خود را با اصول ایمنی و امنیتی آشنا سازد؛ چراکه کوچکترین سهل انگاری در این زمینه ها موجب بروز خسارت های جبران ناپذیر شده و پشیمانی های تلخ و بی حاصلی را در پی خواهد داشت.
سیاری در پایان اظهار داشت: خوشبختانه اگر امروز به لطف خداوند متعال نیروی دریایی راهبردی ارتش جایگاه مطلوبی را به خود اختصاص داده و موجبات رضایت نسبی فرماندهی معظم کل قوا را فراهم آورده است، فقط و فقط به خاطر تلاش و کوشش همه شما عزیزان از پایینترین رده تا رده های بالاست و این برای ما موجب سربلندی و بالندگی خواهد بود.
شایان ذکر است اولین گردهمایی فرماندهان ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش اعم از مناطق یکم، دوم و سوم این نیرو، صبح امروز با حضور امیر دریادار سیاری در قرارگاه مقدم نداجا برگزار شد.