خطیب جمعه قم:

روح الله زم باید منابع داخلی خود را معرفی کند

به گزارش نویدتهران،خطیب جمعه قم با اشاره به دستگیری روح الله زم بر لزوم معرفی منابع داخلی این عنصر خود فروخته به آمریکا و صهیونیست ها تاکید کرد.

آیت الله سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی بیان کرد: شیخ جعفر شوشتری در این ایام رحلت کرده است؛ وی با آثار علمی مستند خود منابع معتبری را در این زمینه پیش روی محققان گذارده است.

وی با ذکر این مطلب که اربعین حلقه وصلی است که انقلاب محمدی(ص) و انقلاب علوی را به انقلاب جهانی امام زمان(عج) پیوند می دهد، افزود: امام حسین(ع) پایه گذار تمدن نوین اسلامی است.

خطیب جمعه قم بیان کرد: اربعین قدرت نمایی جامعه ایمانی و مکتب اهل بیت(ع) و نمایشگر اقتدار وظرفیت عالی جامعه اسلامی است؛ خواندن زیارت اربعین و زیارت حضرت از موکدات اولیای دین دراین ایام است.

آیت الله سعیدی با ذکر این مطلب که امام حسن عسکری(ع) زیارت اربعین را یکی از علائم ایمان می دانند، تصریح کرد: امام صادق(ع) فرمودند که هر قدمی که به سمت حرم امام حسین(ع) برداشته می شود خداوند ثواب شهیدی که در راه خدا در خون خود آغشته شده است را به زائر عطا می کند.

وی با اشاره به دستگیری روح الله زم گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از به دام افتادن روح الله زم سرشبکه کانال آمد نیوز خبر داد و گفت که آمدنیوز از دست این شخص که مورد حمایت استکبار جهانی و سرویس های صهیونیستی و غربی بود خارج شد؛ پیروزی در این عملیات پیچیده در تداوم شکست های پی در پی آمریکا برای ملت ولایت مدار ایران است.

خطیب جمعه قم بیان کرد: کانال آمد نیوز دروغ پردازی، اتهام زنی به همه افراد و دعوت به آشوب و خرابکاری و… را در پرونده سیاه خود دارد؛ این کانال و این فرد در خباثت تا جایی پیش رفت که در دی ماه ۹۶ به شکل علنی آموزش عملیات تروریستی را به آشوب گران می داد؛ درست است که وی با یک عملیات فنی دستگیر شد ولی دشمنان انقلاب زم های فراوانی در آستین و آمدنیوزهای زیادی در انبار خود دارد.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم این عملیات افتخارآمیز کامل شود باید چند کار مهم انجام شود؛ اول اینکه باید در خصوص چنین مزدوران خود فروخته ای افشاگری شود تا مردم تحت تاثیر چنین رسانه هایی نباشند؛ نکته دوم اینکه متولیان فضای مجازی باید سواد رسانه ای مردم را ارتقا ببخشند.

آیت الله سعیدی با ذکر این مطلب که زم باید منابع داخلی خود را اعلام کند، گفت: قطعا منابعی که برای او خبررسانی می کردند؛ این بخش از ماجرا از دستگیری او مهم تر است؛ افشاگری های او نباید تحت تاثیر فشارها قرار گیرد و بایگانی گردد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی باید با این مزدوران وطن فروش و حامیان داخلی آنها به گونه ای رفتار کند که دیگر کسی هوس خیانت به کشور را نکند.

وی با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در روز ۲۱ مهرماه در مراسم دانش آموختگی دانشگاه امام حسین(ع)، یادآورشد: ایشان در این مراسم مباحث مهمی را بیان کردند که اولین آن، بیان این نکته بود که این دانشگاه از برکات الهی است و اینکه سپاه امروز در داخل و خارج از کشور دارای عزت است و دشمنی کشورها و دولت هایی چون آمریکا بر عزت این نظام افزده است.

خطیب جمعه قم اظهارکرد: ایشان با تفسیر جامع از آیه ۶۰ سوره انفال مطالب ارزشمندی را فرمودند؛ ایشان در باره اربعین حسینی تاکید فرمودند که ما حسینی هستیم پس پیام های حضرت چراغ راه ما است.

وی گفت: از جمله تکالیفی که پیامبر اکرم(ص) از طرق مختلف از جمله از زبان حضرت سیدالشهدا(ع) به ما فرمودند آنکه هرگاه سلطان سمتگیری را دیدید که اگر با او مقابله نکنید به سرنوشت آن ظالم دچار می شوید؛ امروز هم جمهوری اسلامی ایران در مقابل دنیای کفر و دنیای ستمگر برای عمل به این تکلیف الهی قیام کرده و قطعا پیروز می شود.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: امام راحل پیش از تبعید در قم و در همان اوایل جمله ای را در خصوص رئیس جمهور آن روز آمریکا فرمودند که این جمله در خصوص همه رؤسای جمهور آمریکا از جمله ترامپ صادق است؛ ایشان فرمودند که امروز منفورترین فرد در کشور ما رئیس جمهور آمریکاست.

وی در ادامه به تلاش سعودی ها برای میانجی گری دیگران در خصوص ارتباط خود با ایران اشاره کرد و گفت: تلاش سعودی ها برای جنگ بی حاصل یمن وضع آشفته ای برای آنها ایجاد کرده است؛ حکام نپخته آل سعود از ابتدای حکومت به دنبال فتح سرزمینی بودند و تجاوزگری خود را از فقیرترین کشور یعنی یمن آغازکردند و پس از چند سال تجاوزگری بی رحمانه مردم نه تنها دستاوردی نداشتند بلکه شاهد شکست های پی در پی بودند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: آنها در این حرکت جنایتکارانه دل به حمایت های آمریکا بسته بودند که جز پول آمریکا به دنبال چیز دیگری نبودند و دلارهای نفتی عربستان های هزینه خرید سلاح های آمریکایی شده و آمریکایی ها در مقابل این خوشنمایی از آنها به عنوان گاو شیرده نام بردند.

وی با ذکر این مطلب که آمریکا جز منافع خود به چیزی فکر نمی کند، یادآورشد: سعودی ها برای خروج از این باتلاق به دنبال اراباط با ما شدند و عمران خان برای میانجیگری به ایران آمد؛ ایران هیچگاه با هیچ کشوری از در جنگ وارد نشده است ولی هر کشوری که خواست با ما بجنگد به سرعت پیشمان شد؛ ما همیشه به دنبال صلح و دوستی با کشورهای منطقه و جهان هستیم.

خطیب جمعه قم بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها به سعودی ها اعلام کرده است که از دامن شیطان بزرگ بیرون بیایید و به آنها دل نبدید و به حضور بیگانگان پایان دهید؛ صعودی ها باید از مواضع جاهلانه و تفرقه انگیز و مغرورانه و حمایت از تروریست های تکفیری دست بردارند تا با کشور قدرتمند و عزت مندی مثل ایران اسلامی وارد مذاکره شود.

وی با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که همه باید برای سلامتی خودشان ورزش را به عنوان یک ضرورت به حساب بیاورند.