سردار احمدرضا رادان:

رهنمودهای مقام معظم رهبری در معماری ناجای آینده در دستور کار است

 رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی گفت: در معماری ناجای آینده ، دستورات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دستور کار است.

سردار احمدرضا رادان صبح امروز در نشست خبری اولین همایش ملی معماری ناجای آینده که در ساختمان این مرکز برگزار شد، اظهار داشت: مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی به عنوان جوان ترین مرکز در نیروهای مسلح به دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی )برای برنامه ریزی فردا و پس از فردای نیروی انتظامی تشکیل شده است.
به گزارش نویدتهران،وی با اشاره به اینکه پیش از این مرکز مطالعات سپاه و ارتش راه اندازی شده بود، گفت: با حمایت فرمانده نیروی انتظامی هرچند از نظر فاصله زمانی جوان هستیم اما وضعیت محصولات و پژوهش ها به گونه ای است که در شمار مرکزهای مهم در نیروهای مسلح مطرح است.
رادان با بیان اینکه مرکز مطالعات راهبردی ناجا پنج مأموریت اصلی دارد که از جمله آن معماری ناجای آینده است، گفت: علاوه بر وظایفی که بعد از مأموریت تعریف شده، باید مکتب، اندیشه های امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیز معماری ناجای آینده را به طور ویژه می دیدیم.
سردار رادان به برگزاری همایش معماری آینده ناجا در هفته جاری اشاره کرد و گفت: معماری در ناجا موضوع جدیدی است و برگزاری این همایش نشان می دهد که استقبال اندیشمندان این حوزه را بدنبال داشته است .
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا تشریح کرد: در ناجای آینده باید تمامی روندها بررسی و تعریف کنیم؛ این روند تمام رده های ناجا را شامل می شود و ناجای آینده باید براساس آن روند خود را آماده کنند.
این مقام عالی انتظامی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی ناجای آینده گفت: 28 مرکز مطالعاتی، دفاتر و دانشگاه ها مشارکت کننده در این همایش هستند و بیش از 190 مقاله و چکیده به دست ما رسیده است.
سردار رادان با بیان اینکه هفت محور برای این همایش تبیین شده است، گفت: مفهوم شناسی نظریه معماری سازمانی با رویکردهای معماری سازمانی و الگوهای نظری؛ آینده پژوهی و مفهوم شناسی معماری ناجای آینده ؛ خاستگاه معرفت شناختی معماری ناجای آینده ؛ معماری ناجای آینده در طراز تمدن اسلامی ؛ ضرورت ها و اقدامات؛ فناوری اطلاعات و مطالعات تطبیقی در حوزه معماری سازمانی از محورهای این همایش به شمار می آید.
وی بیان کرد: در صدد هستیم تا گفتمان سازی در سطح اندیشمندان، نخبگان جامعه و نیروهای مسلح پیاده کنیم.
رادان تصریح کرد: در معماری آینده ناجا باید تهدیدها و پیچیدگی ها را در نظر داشت و براساس آن برنامه ریزی کرد تا مردم با خیال راحت کارها را انجام دهند.
وی افزود: ما نمی خواهیم با دستکاری تعریف کار انجام دهیم بلکه در صدد هستیم با مواجه شدن با حقایق ، تهدیدات ، پیچیدگی و دانش روز معماری را ترسیم کنیم.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا درباره این همایش و اطلاع رسانی به شهروندان گفت: می خواهیم مردم به این موضوع پی ببرند که پلیس نگران آینده است و تلاش می کنند خود را برای آینده آماده کند؛ آنها باید بفهمند که پلیس برای آینده و اطمینان خاطر شان تلاش و برنامه ریزی می کند.