وزیر بهداشت:

رفع نگرانی های مردم در حوزه بهداشت و درمان بالاترین عمل صالح است

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر نگرانی مردم را در حوزه بهداشت و درمان رفع کنیم بالاترین عمل صالح است.
دکتر حسن هاشمی در مراسم افتتاح اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران از تمام کسانی که برای به اتمام رسیدن این پروژه کمک کردند، تقدیر کرد و گفت: به ویژه از بنیاد مستضعفان و مدیر عامل بنیاد علوی در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری کردند، تشکر ویژه دارم.

دکتر هاشمی افزود : منطقه چالدران می تواند محور توسعه باشد اگرچه خاطره ای تلخ دارد، اما مردم به این شهر بیایند و زیبایی ها را ببینند.

وزیر بهداشت یکی از دلایل سفرش به آذربایجان غربی را حضور در چالدران عنوان کرد و گفت: هرگاه فرصت دست دهد، بازدید از این شهر زیبا، با مردم دوست داشتنی و طبیعت بکر را در برنامه دارم.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: امیدواریم در مدیریت کشور از آن نوع اشتباهاتی که منجرب حادثه چالدران شد، اتفاق نیفتد و اشتباهات فردی، شخصی، اعتماد به نفس های بی جا، و روش های غیر علمی مبنای تصمیم گیری در مجلس، دولت و قوه قضائیه در اداره کشور نباشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هم دنیا به ایران و هم ایران به دنیا نیاز دارد، گفت: شرایط سیاسی همیشه یکسان نیست، اطمینان دارم این منطقه یکی از محورهای توسعه خواهد بود شک نکنید با برخی از همسایگان (نه از جانب ما) هر چه بیشتر محبت می کنید کمتر وفا می بینید، اما در این منطقه مطمئن باشید پلدشت، شوط، ماکو و چالدران محور توسعه ایران هستند و دروازه ایران به سمت اروپا محسوب می شوند که انشالله اگر شرایط سیاسی کشور در وضعیت باثبات‌تری قرار گیرد، این مناطق بسیار رشد خواهند کرد؛ بنابراین جوانان امیدوار باشند.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: در هر کشوری افت و خیزهایی هست در سیاست داخلی باید مراقبت کنیم، نباید قضاوت شخصی، حزبی، قبیله‌ای جای خود را به عرق ملی بسپارد. باید بر اساس عقلانیت، عزت و تدبیر حرکت کنیم و شاید مقدمه همه اینها اخلاق و اخلاق مداری باشند. ما ایرانی هستیم، تمدن کهن و آموزه‌های دینی قوی داریم و باور داریم پیغمبر به دلیل مکارم اخلاق آمد، بنابراین باید از دروغ، تهمت، حسد و ظلم به دیگران که در دین ما جایی ندارد، پرهیز کنیم. قطعاً اگر مبنای رفتار ما و سیاست ما این باشد شرایط اقتصادی و اجتماعی متفاوت خواهد بود.

وزیر بهداشت ضمن تشکر از فرمانداری و رییس منطقه آزاد و استانداری، گفت: از افرادی که در حوزه بهداشت و درمان این منطقه فعالیت دارند و از متخصصینی که ۳۰ شب کشیک می‌دهند، تشکر ویژه دارم.

دکتر هاشمی در پایان عنوان کرد: به خدا قسم از دین فهمی جز خدمت به مردم وجود ندارد و عبادت بجز خدمت خلق نیست اگر دل مردم را در حیطه وظیفه خودمان شاد کنیم عمل صالح است. لازم نیست درمواردی که تخصص نداریم و در باره همه امور اظهارنظر کنیم، هر فردی کار خود را درست انجام دهد، کشور گلستان می‌شود متاسفانه امروز عده‌ای درمورد همه چیز اظهارنظر می‌کنند، الا کار خودشان. اگر نگرانی مردم را در حوزه بهداشت و درمان رفع کنیم بالاترین عمل صالح است.