سردار اشتری:

رفتار و رویکرد پلیس باید اسلامی و انقلابی باشد

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی گفت :براساس تدابیر و رهنمود های فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی)؛اخلاق، رفتار، رویکرد، سیما و منش پلیس باید اسلامی و انقلابی باشد.

سردارحسین اشتری در کارگاه مدیریت بحران با رویکرد مهارت محوری ویژه فرماندهان انتظامی شهرستان های سراسر کشور، اظهار داشت: به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل و ارواح طیبه شهدای اسلام، انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم درود و رحمت می فرستیم و آرزوی طول عمر توام با سلامتی و صحت برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)داریم.

وی در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این کارگاه آموزشی به ویژه از معاونت تربیت و آموزش ناجا و دانشگاه علوم انتظامی امین افزود: فرماندهان در پیاده سازی،عملیاتی و اجرایی کردن راهبردهای سازمانی نقش خطیری دارند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تحقق منویات و تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از اولویت های اساسی در نیروی انتظامی است،ادامه داد: باید بتوانیم انتظارات و مطالبات فرماندهی معظم کل قوا را به خوبی محقق کنیم که شرط موفقیت، عاقبت بخیری و پیشبرد اهداف سازمانی در مسیر صحیح، در ولایت پذیری و توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

سردار اشتری در ادامه با بازخوانی فتنه ۸۸ ، بیان کرد: در جریان حوادث و اتفاقات سال ۸۸ ،عده ای از عوامل فریب خورده و خود فروخته داخلی و دشمنان خارجی، با فتنه افکنی، خیال خام براندازی نظام و انقلاب را داشتند که همگان شاهد بودند با تدابیر و رهنمودهای داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و هوشیاری و پشتیبانی مردم همیشه در صحنه از نظام و انقلاب اسلامی، دشمنان در رسیدن به خیال خام و هدف شوم خود بار دیگر ناکام ماندند و مردم ولایت مدار ایران اسلامی با خلق حماسه ۹ دی ماه؛بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار زدند.

وی تاکید کرد:حماسه ۹ دی ماه؛یاد آور حمایت قاطع مردم از ولایت و نظام اسلامی است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد:دشمنان به دنبال بحران و چالش سازی برای کشور هستند اما باید بدانند ما در صیانت از نظام و انقلاب اسلامی و کشور “راسخ تر”از همیشه ایم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه همواره باید در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار بود،خاطر نشان کرد:همواره باید نسبت به مسئله “نفوذ”نیز هوشمند و هوشیار بود، از سویی باید بدانیم با اشراف اطلاعاتی و اقدامات پیش دستانه می توان از وقوع بسیاری از حوادث جلوگیری کرد.

سردار اشتری تاکید کرد: نباید به واسطه کم کاری برخی دستگاه ها، اجازه دهیم مسائل و پدیده های اجتماعی و اقتصادی به موضوعات امنیتی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مطابق رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)؛ اخلاق، رفتار، رویکرد، منش و سیمای پلیس باید اسلامی و انقلابی باشد، مطرح کرد: معظم له پلیس را به اقتدار توام با عدالت و رافت توصیه و تاکید کرده اند؛ رویکرد و منش نیروی انتظامی، تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) است.

وی با بیان اینکه رویکرد و عملکرد پلیس اقتدار توام با عدالت و رأفت است، افزود: ما حافظان جان، مال، ناموس مردم هستیم، ضمن اینکه بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی نظم و امنیت را برای جامعه و کشور تامین و از ارزش ها و دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی صیانت می کنیم؛ حامی مظلومان هستیم و قاطعانه در برابر قانون شکنان و هنجارشکنان می ایستیم.

سردار اشتری تاکید کرد: به هیچ وجه به مخلان نظم و امنیت کشور اجازه جولان نمی دهیم و در برابر هر تحرکی با هوشیاری ظاهر می شویم.

فرمانده ناجا تاکید کرد: عبور از حوادث و بحران ها نیازمند تصمیم سازی و تصمیم گیری درست و به موقع است.

وی در بخش دیگری از سخنان عنوان کرد: بر مبنای نظرسنجی های علمی و برون سازمانی، امروز نیروی انتظامی در جایگاه برتر کسب رضایت مندی مردمی است و در واقع میزان اعتماد مردم به پلیس ارتقاء داشته است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: پلیس امروز امین و معتمد مردم است و باید این سرمایه عظیم را قدر بدانیم و برای ارتقاء آن تلاش مضاعف کنیم.

سردار اشتری یادآور شد: لازم و شایسته است؛ فرماندهان با آحاد مردم، ائمه جماعت، معتمدین محلی، متدینین، خانواده های معزز شهدا، ایثارگران به طور مستمر در تعامل و ارتباط باشند همچنین نسبت به کارکنان، زیرمجموعه و سربازان وظیفه، رفتاری پدرانه، دلسوزانه و برادرانه داشته باشند.

سردار اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی در مسیر رشد و تعالی است و این مهم حاصل تلاش مجاهدگونه آحاد کارکنان ناجا می باشد.

وی اضافه کرد: فرماندهان برای انگیزه و ارتقاء روحیه خدمتی کارکنان برنامه ریزی و تلاش کنند و بدانند خانواده های کارکنان ناجا نیز در پیشبرد اهداف سازمانی و کسب موفقیت سهم خطیری دارند بنابراین باید برای تکریم خانواده کارکنان نیز برنامه ریزی شود.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود به فرماندهان انتظامی شهرستان های سراسر کشور، تکریم و رسیدگی به خانواده های شهدای ناجا را توصیه کرد و افزود: برکت کار ما توجه به شهدا و خانواده های گرانقدر آنها می باشد ضمن اینکه از توجه به خانواده های متوفیان نیروی انتظامی و رسیدگی به ایتام نیز نباید غفلت کرد.

فرمانده ناجا در ادامه خدمات دهی به آحاد کارکنان را از اولویت های اساسی برشمرد و ادامه داد: بنده و هیئت رئیسه همراه برای ارتقا و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان، دغدغه جدی داریم و در این راستا گام های مطلوبی نیز برداشته شده همچنین پیگیری نهضت تامین مسکن کارکنان در سال آتی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه به وجود کارکنان و فرماندهان دلسوز که خدمتگزاری به مردم را توفیق می دانند، افتخار می کنم، گفت: همه با هم باید از اینکه لباس سبز خدمت بر تن داریم و سرباز حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستیم، افتخار کنیم و تلاش نمائیم به نحو شایسته ای به مردم خدمت کنیم.

سردار اشتری گفت: مردم قدردان خدمتگزاران واقعی خود هستند و همواره این مهم را به اثبات رسانیده اند.

گفتنی است، در پایان این برنامه، برخی فرماندهان انتظامی سراسر کشور سوالاتی را مطرح و سردار “حسین اشتری”؛ فرمانده نیروی انتظامی پاسخگوی سوالات بود.