رویوران:

رفتار آمریکایی‌ها تهدید جدی برای برجام است

%d8%b1%d9%88%db%8c%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86یک کارشناس مسائل سیاست خارجی درباره سازوکار نقض برجام از سوی آمریکا توضیحاتی ارائه کرد.
حسین رویوران کارشناس مسائل سیاست خارجی؛درباره تمدید تحریم‌ها از سوی آمریکایی‌ها عنوان داشت: برجام پایان یک رفتار خصمانه و تقابل و تحریم و آغاز مرحله‌ای از تعامل است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: آنچه که الآن در حال اتفاق افتادن است، در واقع یک نوع تقابل بوده و نمی‌تواند به عنوان یک رفتار در مرحله پس از برجام مورد پذیرش قرار گیرد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،وی با اشاره به اینکه رفتارهای آمریکایی‌ها می‌تواند تهدید جدی برای توافق باشد ادامه داد: پایه اصلی برجام، بحث پایان مرحله تقابل و آغاز مرحله تعامل است و رفتار دو طرف باید مبتنی بر احترام و گفت‌وگو باشد.

رویوران تصریح کرد: در وضعیت فعلی، تمدید تحریم‌ها از سوی آمریکایی‌ها قطعاً نقض برجام و نقض قطعنامه۲۲۳۱ مصوب شورای امنیت است که ضامن اصلی برجام می‌باشد.

رویوران با عنوان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال رفتار آمریکایی‌ها چه خواهد بود گفت: این‌ها اقداماتی است که باید به امضای رییس جمهور آمریکا برسد تا به قانون تبدیل شود. اگر این اتفاق بیفتد، ایران حق برخورد متقابل پیدا خواهد کرد تا تکلیف برجام را روشن کند و اگر رییس جمهور آمریکا آن را وتو کند، آن وقت هیچ اعتباری پیدا نمی‌کند؛ لذا از هم اکنون قضاوت درباره این مسأله زود است. تا زمانی که معلوم شود رییس جمهور آمریکا با این مصوبات چه خواهد کرد، باید صبور بود.