دکتر جهانگیری:

رعایت میزان استفاده از تجهیزات ساخت داخل در طرح‌هایی که با استفاده از تسهیلات مالی خارجی اجرا می‌شوند، ضروری است

به گزارش نویدتهران،جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص عملكرد تسهيلات مالي خارجي از كشور چين، بر لزوم استفاده از تجهيزات ساخت داخل در طرح هايي كه از طريق فاينانس اجرايي مي شود، تاكيد كرد.
در اين جلسه كه وزراي امور اقتصادي و دارايي، راه و شهرسازي، نيرو، جهاد كشاورزي، نفت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، رييس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمي و فناوري رييس جمهور، رييس اتاق بازرگاني ايران و مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران نيز حضور داشتند، گزارشي درخصوص عملكرد شوراي اقتصاد، تعداد جلسات برگزار شده و تعداد مصوبات توسط نماينده دبيرخانه شورا ارائه شد.
در ادامه اين جلسه همچنين گزارشي از عملكرد تسهيلات مالي خارجي (فاينانس) كشور چين ارائه شد كه براساس اين گزارش از ۴۶طرح مصوب با استفاده از تسهيلات مالي خارجي، ۲۸ طرح با مالكيت دولت و ۱۸ طرح با مالكيت بخش خصوصي و غير دولتي است.
در ادامه اين جلسه درخواست هاي برخي دستگاه هاي اجرايي مطرح شد و پس از ارائه توضيح در خصوص دلايل فني و توجيحات مالي و اقتصادي با برخي از اين درخواست ها موافقت صورت گرفت.
اصلاح مصوبه اجراي توسعه فاز ۱ ميدان گازي كيش، احداث سد و نيروگاه چمشير و طرح انتقال نيروي برق گيلان با استفاده از تسهيلات مالي خارجي از جمله درخواست هاي مطرح شده در اين جلسه بود كه پس از بحث و تبادل نظر به تصويب رسيد.