فرمانده انتظامی تهران بزرگ؛

رصد فعالیت فروشندگان موادمخدر در فضای مجازی

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در نیمه نخست امسال بیش از ۱۳ تن و ۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در پایتخت کشف شده است، از راه اندازی دهکده بازپروری معتادان متجاهر در آینده نزدیک خبر داد.
سردار “حسین رحیمی” در حاشیه برگزاری دومین همایش مسئولان مبارزه با موادمخدر این فرماندهی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمنان قسم خورده ملت ایران ترانزیت موادمخدر و توزیع آن در داخل کشور است؛ اظهار کرد: نزدیک به دو دهه است که آمریکا و کشورهای عضو ناتو در جنوب شرقی کشور همسایه ایران مستقر شدند و در این سال ها تولید موادمخدر را به بیش از ۱۰ تا ۱۵ برابر افزایش داده اند.

وی با بیان اینکه این اقدامات دشمن باعث شده ملت مظلوم و بی پناه افغانستان به مسیر تباهی بروند، افزود: امروزه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی کشور افغانستان زیر کشت خشخاش و موادمخدر است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین اهداف دشمنان ضربه زدن بر پیکره ملت ما و نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: دشمنان یک روز با طراحی نقشه جنگ ۸ ساله، سپس با محاصره سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… اکنون نیز با ترویج و توزیع موادمخدر قصد آسیب زدن به جامعه و کشور ما را دارند.

سردار رحیمی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد موادمخدر تولیدی در افغانستان از کشور ما عبور می کند، گفت: یکی از اهرم های بزرگ استکبار جهانی برای اینکه فرزندان ما را به زمین بزنند و آن ها را به چالش بکشانند، بحث موادمخدر است. قطعا یکی از شیوه های دشمن ترویج پدیده های نا هنجار در داخل کشور است و فشار وحشتناک فرهنگی که از طریق فضای مجازی، ماهواره و …، به کشور وارد شده را دیدیم، لذا انواع این ناهنجاری ها با تلاش و برنامه ریزی از پیش تعیین شده توسط دشمن برای جوانان در حال گسترش است و برنامه های مختلفی برای نابود کردن ملت ما و جوانانمان از سوی دشمنان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه بذرهای موادمخدر به صورت روش های مختلف وارد کشور و پس از آن توزیع می شوند، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از ۱۳ تن و ۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در پایتخت کشف شد که این آمار نشان دهنده رشد ۴۵ درصدی کشفیات آن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ۷۰ درصد معتادان به خصوص معتادان متجاهر در ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت ها دست دارند، عنوان کرد: از گذشته تا به امروز برخورد با قاچاقچیان عمده، خرده فروشان و معتادان متجاهر در دستور کار ما بوده و اکنون نیز شناسایی توزیع کنندگان موادمخدر و فروشندگان آن در فضای مجازی نیز به وظایف محوله بر ما اضافه شده است، متاسفانه شاهد این هستیم که در فضای مجازی برخی ها با این عنوان که تحویل موادمخدر در درب منزل انجام خواهد شد، اقدام به فروش مواد افیونی می کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که فضای مجازی و حقیقی به جولانگاه قاچاقچیان موادمخدر تبدیل شود، لذا مبارزه ای سخت و برنامه ریزی شده علیه قاچاقچیان تنظیم و تهیه کردیم و امروز در بحث مبارزه با موادمخدر چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی با آنها در حال مبارزه هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به طراحی مدرن ترین و دقیق ترین دهکده بازپروری معتادان متجاهر در پایتخت، گفت: این دهکده هم خانه و مراکز بازپروری خواهد داشت تا افراد سم زدایی و سپس وارد عرصه کار و اشتغال شوند و درآمدکسب کنند، و هم در کنار این موضوع وارد عرصه های اجتماعی گردند.

وی افزود: این مرکز بازپروری همه چیز از جمله بازار کار، مراکز تفریحی و مذهبی اعم از سینما، مسجد، پارک، استخر و … را در خود خواهد داشت که در این مسیر خیرین و همکاران ما در ستاد مبارزه با موادمخدر کشور به ما کمک خواهند کرد.

سردار رحیمی با بیان اینکه اگر یک برنامه منسجم و هماهنگ برای مبارزه با موادمخدر نداشته باشیم، قطعا ممکن است این مسئله یک روزی گریبان گیر خانواده ما نیز بشود، گفت: در تمام زمینه ها باید به صورت جدی به موضوعات ورود کرده و برای حل معضلات موجود در جامعه گام برداریم، بحمدالله در این مسیر دادستان تهران خالصانه و قاطعانه ما را در انجام ماموریت هایمان کمک کرده است.

وی با طرح این سوال که جامعه مجرمان چگونه شکل می گیرد؟ افزود: من و شما از محیطی که در آن در حال رشد هستیم، الگو برداری می کنیم، لذا انسان ها گناهی ندارند؛ پس باید محیط اطراف خود را پاک سازی و در آن فرهنگ سازی کرد تا در ادامه از وقوع جرایم در این محیط ها که محل زندگی مردم است، جلوگیری شود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مهمترین کمک ما در مقابله با قاچاقچیان و مجرمان، دستگاه قضائی است، اظهار کرد: دستگاه قضا و دادستانی در انجام ماموریت های انتظامی در کنار پلیس هستند و ما این موضوع را به عنوان فرصت و غنیمت می دانیم و با جدیت پای این ماموریت ایستاده ایم.

سردار رحیمی تاکید کرد: قاچاقچی موادمخدر و معتاد متجاهر نباید هیچ مکان امنی را در پایتخت داشته باشند، لذا پارک ها، معابر، کوچه ها، خانه ها و سایر محل های فعالیتشان و شبکه های فعال آن ها باید از هم پاچیده شده و از بین بروند.