وزیر کشور در بدو ورود به کرمانشاه؛

رشد ۲۰۰ درصدی زائرین عتبات نسبت به سال گذشته

به گزارش نویدتهران،رحمانی فضلی گفت: امروز قرار است ان شالله مرز خسروی بر روی زوار اربعین بازگشایی شود و این یک فرصت بسیار خوب برای زائران خواهد بود تا با خدمات بهتری این سفر را انجام دهند.

وزیر کشور در بدو ورود به کرمانشاه در گفتگویی با ابراز مسرت از حضور در جمع مردم کرمانشاه و با اشاره به اینکه از اول تا پنجم محرم امسال، ۵۱ هزار زائر به عتبات عالیات مشرف شده اند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

رحمانی فضلی افزود: با تلاش‌ها و زحماتی که همه‌ی مسئولان بویژه اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی، سفارت جمهوری اسلامی در عراق، استاندار محترم کرمانشاه و همچنین وزیر محترم کشور عراق داشتند، مقرر شده امسال از مرز خسروی نیز تردد زوار به عتبات عالیات داشته باشیم.

وی افزود: امروز قرار است ان شالله مرز خسروی بر روی زوار اربعین بازگشایی شود و این یک فرصت بسیار خوبی برای زائران خواهد بود تا با خدمات بهتری این سفر را انجام دهند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه روزگذشته ۱۵ هزار زائر از مرز مهران به کشور عراق سفر کرده اند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود امسال با توجه به سهولتی که هم در مرز‌ها و هم در امور کنسولی ایجاده شده تعداد زائران بیشتری داشته باشیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امیدواریم مردم خوب کشورمان با رعایت همه‌ی شرایطی که مسئولان اعلام می‌کنند و با همکاری و همدلی که همیشه با مسؤولین داشتند و خدماتی که در همه زمینه ها با تکیه بر تجربه بسیار مفید ۵ ساله فراهم شده، سفر خوبی به عتبات عالیات داشته باشند.

گفتنی است؛ مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشور ایران به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست، این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.