در بیانیه نمایندگان مجلس تاکید شد؛

رسیدگی به طبقات ضعیف، اولویت مجلس یازدهم / شاخص های عدالت، ارتقا پیدا کند

به گزارش نویدتهران،عضو هیأت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان را به مناسبت آغاز دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را که به امضای تمامی آنها رسیده است، قرائت کرد.

علی کریمی فیروزجایی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی متن بیانیه ای که به امضای تمام نمایندگان مجلس رسیده بود را در صحن علنی و به شرح زیر قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه ۲۴۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

ما نمایندگان ملت ایران با تقدیر فراوان از پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم و با گرامیداشت ایام ارتحال حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد ضمن تبریک به آقای دکترقالیباف و هیات رئیسه محترم نکات مهمی را به استحضار ملت شریف جمهوری اسلامی می رسانیم.

۱- خدای متعال را بابت این توفیق شاکریم و از مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی به واسطه امیدواری و اعتماد به منتخبان خود سپاسگزاریم و با خدای خود عهد می بندیم که تمام همت خود را صرف خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماییم.

۲- بیان دقیق رهبر معظم انقلاب که همه دستگاه های حکومتی و مردم و همه آحاد وظیفه دارند از مسیر ترسیمی مجلس حرکت کنند نشانه قوی اعتماد ایشان به نمایندگان مجلس یازدهم است که ان شاءالله از سوی همه ما نمایندگان جدی گرفته خواهد شد.

ما رابطه مجلس با قوای دیگر و دستگاه های فعال کشور را از نوع تعامل و برابری می دانیم و در عین حال معتقدیم با توجه به اختیارات و وظایف مصرح در قانون اساسی مجلس برادر بزرگ تر قوای دیگر است و به رأس امور بودن آن اعتقاد داریم و به مصداق آیه شریفه لایکلف الله نفسا الا وسعها، توان خود را برای به عهده گرفتن تکالیف بالاتر مدنظر نظام در مجلس افزایش خواهیم داد.

۳- شرط تحقق در رأس امور بودن نظم در انجام وظیفه، طهارت اقتصادی و اولویت شناسی است، امروز اقتصاد و فرهنگ در صدر اولویت های کشور است که در این میان رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص های عدالت، فوری ترین مسأله ما است اما جبران عقب ماندگی در مقوله عدالت با کار عادی میسر نمی شود و نیازمند جهاد شبانه روزی است. باور داریم در شرایط ناگوار اقتصادی مردم که ناشی از به هم پیوستگی ناکارآمدی های اجرایی و فشارهای زورگویان عالم است علاوه بر فعالیت جدی در حوزه تقنین و نظارت در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید به معنای واقعی کلمه مردمی شویم.

مردمی شدن با حضور در میان مردم و شنیدن دغدغه ها و گلایه های آنها محقق می شود و هم با نزدیک کردن زندگی نمایندگان به طبقات ضعیف تر مردم.

۴- معتقدیم ۵ خصوصیت مهم ضامن موفقیت مجلس یازدهم در ۴ سال پیش رو خواهد بود. اول انقلابی بودن، دوم انسجام داشتن، سوم حفظ استقلال، چهارم حرکت با برنامه تحولی و پنجم استفاده از ظرفیت تمام نمایندگان که فقدان هر یک از ویژگی های فوق به تنهایی می تواند مجلس یازدهم را از طی مسیر درست منحرف سازد و عامل ناکامی شود.

۵- مجلس یازدهم نخستین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی است لذا خود را نسبت به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب متعهد دانسته و در این میان از بخش ویژه جوانان غافل نخواهیم شد. بحمدلله تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس یازدهم را جوانان زیر ۴۵ سال تشکیل می دهند که بعضا دارای سابقه نمایندگی مجلس نیز هستند.

تلاش خواهیم کرد در هم تنیدگی تجربه مجربان مجلس با شور و حرارت جوانی نمایندگان جوان را در عمل پیاده کنیم. همچنان که در انتخابات هیأت رئیسه رقم خورد و معتقدیم خط کشی های قومیتی، جناحی، جغرافیایی در مجلس باعث آفت خواهد شد.

مجلس یازدهم ید واحده ای برای استعانت از خداوند متعال، برای بیعت با رهبری معظم، برای گرفتن حق مردم و نوازش محرومان و برای دست رد زدن بر سینه دشمنان ملت ایران اسلامی خواهد بود.

والسلام علیکم و علی عباد الله الصالحین