حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی:

رسالت ما انتقال حماسه ۸ سال دفاع مقدس به نسل جوان است

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه رسالت ما انتقال حماسه ۸ سال دفاع مقدس به نسل جوان است،گفت: کسی که نتواند تاریخ جنگیدن خود را منتقل کند گویی که اصلا نجنگیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در گروه ۴۴ و ۵۵ توپخانه نیروی زمینی ارتش در اصفهان با اشاره به چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: پاسداری از یکپارچگی و تمامیت ارضی یکی از دستاوردهای معنوی و تاریخی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس به برکت وجود دلدادگان اسلام حتی یک سانتیمتر از خاک کشورمان به اجانب واگذار نشد و این را باید حماسه سرایان بگویند، فردوسی ها به نظم بکشند و نسل جدید بداند که مردانی بزرگ، از یک جنگ جهانی تحمیلی، موفق و پیروز بیرون آمدند.

نماینده ولی فقیه در ارتش « بازخوانی اهداف حداقلی و حداکثری صدام»، «توجه به حامیان صدام»، «بررسی و بازخوانی جنگ های قبل از انقلاب» را سه موضوع مهم در اهمیت حفظ تمامیت ارضی عنوان کرد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه هدف حداکثری صدام از تحمیل جنگ علیه ایران نابود کردن نظام اسلامی بود، تصریح کرد: روزنامه‌ ارگان رسمی حزب بعث عراق در سال ۱۳۶۰ تاکید داشت که که جنگ به پایان نخواهد رسید مگر اینکه رژیم حاکم بر ایران به کلی منهدم شود؛ پس آنها آمده بودند تا با یک جنگ نظامی تمام عیار به کلی نظام اسلامی را نابود کنند.

وی افزود: آنها (حزب بعث عراق) گفته بودند که اختلافات اساسی ما برای چند کیلومتر مربع خاک و نصف شط العرب که سبب بروز جنگ شده بود نیست، بنابراین جنگ ما بر خلاف آنچه خائنان به ملت عرب ادعا می کنند یک جنگ مرزی نیست که بتوان آن را به تعویق انداخت بلکه در حقیقت جنگ سرنوشت است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز مقتدر و با صلابت‌تر از دیروز ایستاده اما صدام، حزب بعث و حکومت وی امروز کجاست؟

حجت‌الاسلام محمدحسنی تصریح کرد: برابر مدارک مستند، ۸۰ کشور از صدام در جنگ عراق علیه ایران حمایت کردند و اگر صدام تنها بود یک هفته طول نمی کشید که ما نسخه آنان را در بغداد می پیچیدیم اما چون ۸۰ کشور با صدام بودند هزینه‌بر بود و ۲۲۰ هزار شهید والامقام تقدیم شد.

وی با تاکید بر اینکه ما همیشه باید تاریخ دفاع مقدس را زنده نگه داریم، خاطرنشان کرد: به همان دلیلی که ما حادثه کربلا را سینه به سینه، چهره به چهره به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنیم موظفیم ۸ سال دفاع مقدس را به نسل های بعد منتقل کنیم چرا که جنس دفاع ما از جنس واقعه عاشوراست.

نماینده ولی فقیه در ارتش تاکید کرد: کسی که نتواند تاریخ جنگیدن خود را منتقل کند گویی که اصلا نجنگیده باشد؛ رسالت ما انتقال حماسه ۸ سال دفاع مقدس به فرزندان و سربازان است.

حجت الاسلام محمدحسنی اضافه کرد: برخی از کشورها تاریخ اصیل ندارند، بنابراین تاریخ سازی و رمان می‌نویسند تا مردم را با احساس افتخارات کاذب زنده نگه دارند اما هرکدام از شهدای ما اسطوره هایی هستند که می توان با نوشتن خاطرات حماسه آفرینی‌های آنان نسل های نو را نسبت به گذشته خود آگاه‌تر و احساس وظیفه آنها را تقویت کرد.

وی گفت: یک نظامی باید در یک دست سلاح و در دست دیگر قلم داشته باشد. سلاح برای دفاع و قلم برای به تصویر کشیدن دفاع و جانفشانی‌های خود برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با طرح این پرسش که آیا کشوری که به تنهایی در برابر ۸۰ کشور ایستاده

آیا به معنای مدیریت یک جنگ جهانی و موفقیت در آن نیست؟ گفت: بزرگی کار رزمندگان ما هنوز به تصویر کشیده نشده است. هنرمندان ما در این زمینه مسئولیت بسیار سنگینی دارند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی به بازخوانی جنگ های قبل از انقلاب پرداخت و گفت: انسان وقتی پیشنه ایران‌بخشی شاهان بی عرضه را مرور می کند به سخنان امیر سرتیپ حمیدی می‌رسد که گفت: «من افتخار می کنم که در دورانی جنگیدم که وقتی جنگ به پایان رسید یک وجب از خاک خود را ندادیم و این به برکت فرماندهی حضرت امام(ره) بود.»

وی افزود: ارتشی که در آفرینش این حماسه های ماندگار نقش داشته مورد بغض و کینه دشمن قرار دارد به همین دلیل مزدوران و خود فروختگان در داخل و خارج برای تخریب چهره این نهاد بسیج شده‌اند. باید خیلی به هوش باشیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه گاهی در فضای مجازی علیه ارتش به گونه‌ای تخریب می‌کنند که گویی ارتش هیچ کاری نکرده و هیچ نیازی هم به وجود آن نیست، تصریح کرد: ارتش بنیان مرصوص است و ما باید مراقب باشیم.

حجت‌الاسلام محمدحسنی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه باید همه به دستورات فرمانده معظم کل قوا در خصوص اقتصاد مقاومتی عمل کنیم، گفت: ما باید در ارتباط با اقتصاد مقاومتی تلاش حداکثری و مصرف حداقلی داشته باشیم تا بنیان ارتش را روز به روز ارتقا بخشیم.