نماینده ولی فقیه در سپاه در آیین افتتاح بسیج اساتید حوزه علمیه تهران مطرح کرد:

رسالت خطیر علما و روحانیون درهدایت فکری جامعه

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی گفت:دشمنان امروز در پی انقلابی زدائی از واژه هایی چون آزادی و استقلال ،انقلابی زدائی از مقدسات دینی ،نهادهای انقلابی ، مساجد، هیئات و شخصیت ها هستند که علاوه بر هوشیاری مردم در برابر این توطئه ها ، روحانیت نقش و رسالت خطیری را در تبیین گفتمان انقلابی وهدایت فکری جامعه بر دوش دارند.

همزمان با اولین کنگره «دویستمین سال تاسیس حوزه متأخر تهران» و «سومین اجلاسیه سراسری اساتید»، مراسم افتتاح رسمی بسیج اساتید حوزه علمیه تهران و معارفه مسئول بسیج اساتید این حوزه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری،حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه، آیت الله استادی، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه و شخصیتهای برجسته حوزه در سالن همایشهای اندیشه دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد.

به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری گفت : روحانیت همواره مرجع فکری جامعه هستند.

وی با تبیین ویژگی ها و الزامات روحانیت پیشتاز گفت : تهدید شناسی و زمان شناسی جوهره اصلی استمرار پیشتازی روحانیت در تبیین گفتمان دینی و مقابله با اندیشه های انحرافی است.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به ایفای نقش روحانیت شیعه در طول یکصد سال گذشته در عرصه های مختلف گفت : نقش مؤثر علما و شخصیت های مذهبی شیعه در تاریخ معاصر ایران در صیانت از مکتب اسلام ، حفظ حریم اهل بیت ، استقلال و تمامیت ارضی کشور مشهود است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه نقش مرحوم ملاعلی کنی در قرارداد رویتر ، میرزای شیرزای در جنبش تنباکو ، شیخ فضل الله نوری در مشروطیت ، آیت الله کاشانی در نهضت ملی شدن صنعت نفت و حضرت امام خمینی (ره) در بارور کردن جهاد و تلاش علمای سلف از شیخ طوسی تا آیت الله بروجردی را سند افتخار روحانیت شیعه توصیف کرد.

حجت الاسلام سعیدی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)بر “انقلابی گری “گفت : استفاده از کلید واژه “انقلابی” و “انقلابی گری” از جانب معظم له به دلیل ناکام گذاشتن دشمن از انقلابی زدائی است.

وی ادامه داد: دشمنان امروز در پی انقلابی زدائی از واژه هایی چون آزادی و استقلال ،انقلابی زدائی از مقدسات دینی ،نهادهای انقلابی ، مساجد، هیئات و شخصیت ها هستند که علاوه بر هوشیاری مردم در برابر این توطئه ها ، روحانیت نقش و رسالت خطیری را در تبیین گفتمان انقلابی وهدایت فکری جامعه بر دوش دارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: با توجه به اهمیت بسیج اساتید در عرصه هدایت فکری مردم، از حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با افتخار درخواست کردیم تا مسئولیت این مجموعه را بپذیرد و امیدواریم حضور ایشان منشا خیر و برکات برای اساتید و مدارس علمیه تهران باشد.

در پایان مراسم حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و عضو شورای حوزه علمیه استان با حکم نماینده ولی فقیه در سپاه به عنوان «مسئول بسیج اساتید حوزه تهران» منصوب شد.

همچنین در این مراسم از ۱۵ نفر ازمنتخبان دومین جشنواره پژوهشی علامه شعرانی تقدیر به عمل آمد.

در پایان این مراسم اساتید حاضر در مراسم با پر کردن فرم های مربوطه به عضویت بسیج اساتید در آمده و آمادگی خود را برای انجام هرگونه فعالیت فرهنگی و انقلابی اعلام کردند.