امیر سرتیپ حیدری:

رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح ایران دشمن را به موضع انفعال کشاند

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیرو‌های مسلح کشورمان امسال در نزدیک‌ترین نقطه به آمریکایی‌ها در هوا، دریا و زمین رزمایش برگزار کردند و دشمن نیز با قرار گرفتن در موضع انفعال، اعلام کرد که تحرکاتش در منطقه تهاجمي نبوده است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در آیین رونمایی از کتاب و تجلیل از نویسندگان دفاع مقدس با عنوان «شکوه سطرها» که امروز (یکشنبه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما را از سیاست‌های امپریالیستی آمریکا و کشور‌های فرامنطقه رهایی بخشید.
وی با بیان اینکه امروز بسیاری از کشور‌های منطقه تحت تصرف و استیلای سیاسی و نظامی آمریکا هستند، افزود: این کشورها پایگاه آمریکا هستند و کشوری چون بحرین ناوگان پنجم دریایی آمریکا محسوب می‌شود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی شکل نمی‌گرفت، امروز نیز سرتاسر کشور ما همچون گذشته تحت استیلای سیاسی و نظامی آمریکا بود.
امیر سرتيپ حیدری ادامه داد: امام بزرگوار به ما آموختند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و در اين ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آن‌هایی که اهل بصیرت بودند، مشاهده کردند که آمریکایی‌ها نتوانسته‌اند علیه کشور ما غلطی کنند.
وی با بیان اینکه غرب و نظام سلطه در حال اضمحلال و فروپاشی است، گفت: اگر سال‌های گذشته دولتمردان آمریکایی در برابر ما حرف‌هایی می‌زدند، امسال همه دیدیم که چگونه در برابر فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالي) و نیرو‌های مسلح، موضع دفاعی و انفعالی گرفتند؛ نیرو‌های مسلح کشورمان امسال در نزدیک‌ترین نقطه به آن‌ها در هوا، دریا و زمین رزمایش برگزار کردند و دشمن نیز اعلام کرد که تحركاتش در منطقه تهاجمي نبوده است.
فرمانده نيروي زميني ارتش در ادامه با بیان اینکه شهدا امامزاده‌های عشق هستند و باید با این رویکرد به این عزیزان نگاه کرد، گفت: شهید «چاغروند» نمونه واقعی ولایتمداری بود.
وی یادآور شد: چاغروند دو ویژگی بزرگ دارد؛ او در سال ۱۳۵۹ ولایتمداری خودش را با اهدای سرش ثابت کرد. شهید چاغروند با بالگرد به دل دشمن زد. دشمن او را محاصره کرد و پس از به اسارت درآوردن این شهید، از او می‌خواهد تا به ارزش‌های انقلاب و امام (ره) توهین کند، اما شهید چاغروند عاشقانه و عامدانه به روی شهادت آغوش باز کرد. دشمن به او می‌گوید اهانت کن و برو بین اسرا؛ اما او این کار را نکرد؛ چراکه از یک خانواده اصیل، نجیب و متدین بود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعت از ولایت فقیه است، گفت: امروز دشمن می‌خواهد ما را از ارزش‌های انقلاب اسلامی و مسیر نورانی ولایت دور کند.