رجب طیب اردوغان کشورهای غربی را به حمایت از گروه تروریستی داعش متهم کرد

%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%88%d8%ba%d8%a7%d9%86رئیس جمهور ترکیه با اشاره به سلاح‌های ساخت غرب که از گروه تروریستی داعش کشف شده‌اند، گفت دنیای غرب با داعش است و از آن حمایت می‌کند.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهارات با چرخش از مواضع خود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا اعلام کرد غرب با داعش است.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از فارس، اردوغان که اکنون به پاکستان سفر کرده طی سخنرانی در صحن پارلمان این کشور گفت: «غرب طرفدار داعش است. ما دیده‌ایم که سلاح‌های بدست آمده از تروریست‌ها، برندهای غربی داشته و ساخت غرب است. (غرب) این کارها را علیه جهان اسلام انجام می‌دهد.»

به نوشته روزنامه «بیرگون» وی – که حمایت‌های کشورش از تروریست‌های سوریه بارها در رسانه‌های بین‌المللی نمایان شده است – با بیان اینکه داعش گروهی است که هیچ ربطی به اسلام ندارد، افزود: «نبرد ما با داعش ادامه خواهد یافت. هیچکسی بیشتر از این سازمان به اسلام ضربه نزده است. چه کسی با آنهاست؟ غرب با آنهاست.»

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه جنبش تروریستی «فتح‌الله گولن» (فِتو) نه تنها برای ترکیه بلکه برای تمام کشورهایی که با آن در ارتباط هستند تهدید است، ابراز امیدواری کرد این سازمان و دیگر گروه‌های تروریستی را هرچه زودتر ریشه‌کن کنند.