رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد:

راه اندازی ۱۷۰ پایگاه جدید اورژانس


به گزارش نویدتهران،رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به راه اندازی ۱۷۰ پایگاه جدید اورژانس، گفت: هزار دستگاه موتورآمبولانس به زودی به ناوگان اورژانس اضافه می‌شود و قرارداد خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس با شرکت ایران خودرودیزل امضا شده است.

دکتر پیرحسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور در نشست خبری که امروز در استودیو سلامت وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر به ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های سازمان طی سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: همکاران من در اورژانس تمام قد در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند، در طول این مدت تمام تلاشمان در راستای توسعه خدمات اورژانس و زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری بوده است.

وی با اشاره به توسعه فعالیت های اورژانس در مدیریت حاد سکته های قلبی و مغزی، از افزایش تعداد بالگردها به ۴۷فروند خبر داد و عنوان کرد: قرارداد هزار دستگاه موتورآمبولانس منعقد شده است و به زودی این قرارداد رسمی اعلام می‌شود؛ همچنین قرارداد ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس با شرکت ایران خودرو دیزل امضا شده است که طی ۳ تا ۴ ماه آینده به ناوگان اورژانس کشور اضافه خواهد شد.

دکتر کولیوند با بیان اینکه خرید آمبولانس جهت تقویت ناوگان و گسترش خدمات به مردم همواره پیگیری می شود، گفت: در ایام غدیر اورژانس ریلی و دریایی به خدمات فوریت های پزشکی کشور اضافه شد.

۳۰ درصد ظرفیت دانشجوهای فوریت های پزشکی را بانوان تشکیل می دهند

رییس سازمان اورژانس کشور در ادامه به جذب نیروی خانم در دانشگاه ها اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد ظرفیت دانشجوهای فوریت های پزشکی را بانوان تشکیل می دهند که اولین گروه اورژانس بانوان کشور هستند و به سیستم اضافه می شوند. در آزمونی که ۲۴بهمن ماه برگزار می شود تقریبا ۵ هزار و ۳۰۰ نفر به گروه اورژانس کشور افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه۱۷۰ پایگاه در سال گذشته به اورژانس اضافه شده است، فعالیت های انجام شده سازمان در دوران شیوع کرونا را بسیار گسترده اعلام و یادآور شد: اورژانس کشور به عنوان مسئول قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی، ۱۴۰ هزار تخت هتلی و مهمانسرا برای مراکز مراقبت سلامت آماده کرد. همچنین ۹ اقدام ویژه به صورت سرفصل های خاص در اورژانس انجام شده است که در این مسیر ۹ شهید را بین همکاران فوریت های پزشکی تقدیم نظام کردیم و ۶ هزار و ۲۰۰ نفر از همکارانمان به کرونا مبتلا شدند که غالبا بهبود یافته و اکنون مشغول خدمت رسانی هستند.

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای توسعه خدماتی که ذات آنها از جنس فوریت‌های پزشکی است، انجام داده ایم، تصریح کرد: آموزش های عمومی تخصصی در قالب جزوات، پویانمایی، فیلم و سایر وسایل کمک های آموزشی انجام شده است که خوشبختانه در بالابردن سطح اطلاعات مردم و مهارت تخصصی همکاران بسیار موثر بوده است.

شکایت و نارضایتی از خدمات رسانی اورژانس نداشته ایم

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تا به امروز شکایت و نارضایتی از خدمات رسانی اورژانس نداشته ایم، بیان کرد: خدمات اورژانس در دوران شیوع کرونا با حضور بیشتر و پررنگ همکارانمان بسیار گسترده تر و با کیفیت بالایی ارائه شد. مکان یابی افرادی که با ما در تماس بودند با استفاده از نرم افزاری که در اختیارمان قرار داده شد، بسیار مثمر ثمر بود.

وی در ادامه نشست با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی طرح موفقی بود که می شود آن را به عنوان یک الگو به دنیا معرفی کرد، گفت: در اجرای این طرح خوشبختانه همه دستگاه های اجرایی همکاری داشتند، هدف اولیه ما در این طرح کاهش ۱۰ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا و ۳۰ درصدی تعداد مبتلایان منجر به بستری بود که خوشبختانه در همان روزهای نخست به هدف خود دست یافتیم.

دکتر کولیوند اجرای این طرح را به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری توسط تیم های حمایتی و نظارتی دانست و ضمن تشکر از بسیج جامعه پزشکی، سازمان بسیج، هلال احمر و وزارت بهداشت، عنوان کرد: در قالب این طرح تیم های مراقبتی همه مبتلایان به کرونا را در منازل خود جداسازی و از آنها مراقبت کردند.

تقریبا ۷۰ تا ۸۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می شود

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه روزانه تقریبا ۷۰ تا ۸۰ هزار تست کرونا در کشور انجام می شود، گفت: هدف ما این است که ۱۰ تا ۱۵ نفر از اطرافیان افرادی که جواب تست اصلی آنها مثبت شده است هم آزمایش دهند که این موضوع سبب شده است زنجیره انتقال کاهش و بیماری کنترل شود. اجرای این طرح موفق به جد ادامه خواهد داشت.

وی در پایان نشست در پاسخ به پرسشی درخصوص بودجه تخصیص یافته به اورژانس در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: بودجه فعلا در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و تجزیه و تحلیل است که امیدوارم تصمیم نمایندگان مجلس منجر به این شود که ما بتوانیم فعالیت های خود را گسترده تر و ناوگان را به روز کنیم و خدماتی را که مورد نیاز هموطنان است را به آنها رائه دهیم. تاکنون از پیش بینی‌هایی که انجام شده راضی هستیم و امیدواریم همین مقدار محقق شود تا بتوانیم تجهیزات خود را تکمیل کنیم و خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.