ساعت 6 و نیم صبح؛

راهپیمایی جاماندگان اربعین برگزار می‌شود

به گزارش نویدتهران، مراسم راهپیمایی جاماندگان حسینی بعد از طلوع آفتاب و خواندن زیارت اربعین و زیارت عاشورا از میدان امام حسین(ع) تهران آغاز شده و همانند سنوات گذشته تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به زائران پیش بینی شده است.

راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی(ع) امسال در تهران روز پنجشنبه 18 آبان ماه از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح آغاز می‌شود. راهپیمایی‌کنندگان علاوه بر میدان امام حسین(ع) می‌توانند از دو مسیر دیگر به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حرکت کنند. لذا به منظور هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم، تمامی تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به جاماندگان اربعین شهرستان تهران و رفاه حال آنان ، پیش بینی شده است.

مراسم راهپیمایی جاماندگان حسینی بعد از طلوع آفتاب و خواندن زیارت اربعین و زیارت عاشورا آغاز شده و همانند سنوات گذشته مراسم راهپیمایی از مسیرهای سه گانه به سمت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) برگزار کند. میدان امان حسین(ع)، حرم مطهر امام زاده حسن (ع) و مسجد جامع جمهوری سه مسیر زائران به سمت حرم عبدالعظیم(ع) اعلام شده است.

مردمی که از مسیر میدان جمهوری و آستان مبارک امام زاده حسن(ع) حرکت می‌کنند در میدان حق‌شناس به یک دیگر خواهند رسید و از میدان بهمن به سمت میدان شهید رجایی حرکت می کنند و سپس مسیر را تا حرم مطهرحضرت عبدالعظیم ادامه می‌دهند. مسیر میدان امام حسین (ع) نیز از میدان شهدا و خیابان فداییان اسلام عبور می‌کند و به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم میرسد.

در حالی که امسال بزرگترین راهپیمایی دنیا از نجف اشرف به سمت کربلای معلی در سرزمین عراق برگزار می شود، کسانی که از این سفر پر فیض جامانده اند، در تهران که مسیر اصلی آن از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است پیاده روی خواهند کرد.

سال گذشته بیش از یک میلیون نفر در مراسم جاماندگان اربعین شهرستان تهران شرکت کردند و امسال شهرداری‌های مناطق ضمن اتخاذ تمهیدات لازم، شماری موکب و تعداد زیادی ایستگاه فرهنگی در مسیر پیاده روی پیش‌بینی کرده است. شرکت های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو برای جابجایی عزاداران بویژه زمان بازگشت از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، آماده خدمت رسانی هستند.

لازم به ذکر است در این راهپیمایی برنامه های جدید و بیش از 200 موکب در نظر گرفته شده و تعداد زیادی ایستگاه فرهنگی در مسیر پیاده روی پیش‌بینی شده است.

در طول مسیر نیز 2000 پرچم به رنگ زرد میان مردم توزیع می‌شود که نماد راهپیمایی امسال نیز است. در سطح شهر با همکاری بسیج شهرداری و معاونت فرهنگی شهرداری بنرهایی نسب شده است. همچنین موکب بزرگی زیر پل بعثت احداث شده که در آن غرفه‌هایی برای کودک وجود دارد، قرائت قرآن کریم؛ شعر خوانی در مدح اهل بیت (ع) و نقاشی از برنامه های موکب برای کودکان است.