سردارحسین اشتری:

راهبردهایمان برگرفته از منویات رهبری است


به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه در شأن سرباز ولایت و پلیس در تراز انقلاب اسلامی رفتار و عمل کنیم، گفت: راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری ” مدظله العالی” است.
سردار “حسین اشتری” در همایش سراسری میثاق با ولایت ویژه روسای کلانتری ها، فرماندهان پاسگاه ها و مراکز انتظامی ( ویدئو کنفرانسی) اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت و به ویژه شهیدان نیروی انتظامی درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا “مدظله العالی” آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.

تبریک ایام و اعیاد ماه رجب

وی با تبریک ایام و اعیاد ماه رجب افزود: در آستانه عید سعید مبعث هستیم و بنده نیز فرا رسیدن این اعیاد را تبریک و تهنیت عرض می کنم و ان شاء الله بتوانیم از فیوضات این ماه مبارک بهره وافی و کافی ببریم.

خدمت به مردم عبادت است

فرمانده نیروی انتظامی با قدردانی از حضور تک تک روسای کلانتر ها و فرماندهان مراکز انتظامی و پاسگاه ها در این همایش سراسری بیان کرد: بنده در ابتدا لازم می دانم از زحمات شبانه روزی آحاد همکاران خدوم و ایثارگرم در سراسر کشور قدردانی کنم که انصافا به صورت جهادی و ایثارگرانه به مردم خدمات ارائه می کنند؛ خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم. مردم نیز قدر خدمات انتظامی که خدماتی آرام بخش و امیدبخش است را می دانند که در همین راستا خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت رفاه و آسایش و امنیت آنها هستند و با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو با تمام توان ماموریت خود را انجام خواهند داد تا مردم عزیز با آسایش و آرامش و خیال راحت به استقبال سال نو رفته و تعطیلات را سپری کنند.

تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش میثاق با ولایت

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش میثاق با ولایت به همت پلیس پیشگیری ناجا یادآور شد: لازم می دانم از دست اندرکاران برگزاری این همایش سراسری به ویژه سردار “مهدی معصوم بیگی” ؛ رئیس پلیس پیشگیری ناجا و همکارانشان در ستاد ناجا قدردانی کنم.

تحول در کلانتری ها و پاسگاه ها

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت تحول در کلانتری ها و پاسگاه ها مطرح کرد: مقام معظم رهبری “مدظله العالی” طی فرمایشاتی با اشاره به اهمیت و کارکرد کلانتری ها و پاسگاه ها، این مراکز را ویترین نظام و پیشانی نیروی انتظامی معرفی کردند، این بیانات حاکی از اهمیت کلانتری ها، پاسگاه ها و مراکز انتظامی است که بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم دارند و در عین حال با ارائه بیشترین خدمات به مردم و مراجعان، به نوعی تابلوی نظام نیز معرفی می شوند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حضور گسترده نیروهای پلیس در جغرافیای جمهوری اسلامی از مرزها تا مرکز به اهمیت تامین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع ماموریت است و در عین حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای ماموریت ها با آحاد مردم در طیف، سنین و جنس مختلف در ارتباط است، تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که تحقق این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می شود.

وی گفت: ضرورت تحول و هوشمندسازی در کلانتری ها و پاسگاه ها متناسب با تغییرات اجتماعی است چراکه نیروی انتظامی نهادی انعطاف پذیر می باشد و قادر است در هر بحران و شرایطی تغییر در ساختار و همچنین تغییر در رزم بدهد همانگونه که در بحران کرونا مردم عزیز شاهد آن بودند که این نهاد علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی خود کمک شایانی در حوزه سلامت نیز نمود.

قدردان امنیت باشیم

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطر نشان کرد: نتیجه زحمات شبانه روزی همه نیروهای پلیس از مرز تا مرکز، رضایت مندی مقام معظم رهبری “مدظله العالی” و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می دانیم.

ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از پلیس

سردار اشتری با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته توسط نهادهای برون سازمانی، از ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از نیروی انتظامی خبر داد و یادآور شد: بر مبنای این ارزیابی و نظرسنجی صورت گرفته میان چندین دستگاه خدمات رسان به مردم، خوشبختانه شاهد رشد رضایت مردم از پلیس هستیم که این مهم پشتوانه محکمی برای ما است.

وی تاکید کرد: مردم قدردان زحمات فرزندان خود در نیروی انتظامی هستند و به فرزندان خود در این نیروی علاقه مند می باشند، امروز آحاد مردم، همراهی و همکاری حداکثری با پلیس دارند و پلیس را ملجا و پناهگاه خود می دانند.

سردار اشتری با اشاره بر اینکه راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است، بر لزوم تحقق پلیس ” ولایی” ، “متعهد” و “حرفه ای گرا” تاکید و بیان کرد: بایستی حرفه ای باشیم و حرفه ای عمل کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به توصیه و انتظار مقام معظم رهبری “مدظله العالی” از پلیس در راستای تحقق رویکرد “اقتدار توام با عدالت و مهربانی ” مطرح کرد: نیروهای پلیس بایستی، آموزش دیده ، آشنا به ماموریت، حرفه ای و با رویکرد اقتدار توام با مهربانی و عدالت باشند.

قدردان پیام سراسر لطف رهبری هستیم

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری “مدظله العالی” همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری خاطر نشان کرد: پیام سراسر عنایت و لطف معظم له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز ، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس است و حاکی از تلاش همه همکارانم می باشد؛ ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرماندهی معزز کل قوا ” مدظله العالی” هستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم له داریم.

فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم برخورد شایسته و مناسب با مردم به خصوص حین اجرای ماموریت و اعمال قانون تاکید کرد و گفت: اعمال قانون بایستی با ادب و اخلاق باشد؛ نسبت به مردم پاسخگو باشیم و در شأن پلیس در تراز انقلاب اسلامی و سرباز ولایت رفتار کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه پلیس باید مظهر اقتدار باشد، خاطر نشان کرد: مهربانی و عدالت پلیس مشمول آحاد مردم و مراجعان است در عین حال نیروی انتظامی در مقابل اراذل و اوباشی که در صددند با سلاح گرم یا سرد ، عرض اندام کنند و امنیت، آرامش و آسایش مردم را هدف قرار بگیرند، با اقتدار برخورد می کند؛ اجازه نمی دهیم اراذل و اوباش امنیت مردم را خدشه دار کنند و این افراد بدانند در رصد پلیس هستند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود تحول در کلانتری و پاسگاه ها را شامل مولفه های متنوعی دانست و مطرح کرد: این تحولات شامل تغییرات در ابنیه، اماکن، تجهیزات و … است، در عین حال در تحقق این مهم به تعالی و استانداردسازی رفتار نیروهای پلیس تاکید ویژه ای داریم.

تقویت واحدهای صفی و سرپنجه های ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تقویت واحدهای صفی و سرپنجه های نیروی انتظامی را در اولویت و دستور کار می دانیم، مطرح کرد: همواره معتقدم که باید از نیروی وظیفه شناس و متعهد حمایت و معاضدت شود و اقداماتی که طی چند سال گذشته و در جریان اتفاقاتی، صورت گرفته، موید این مهم است.

سردار اشتری در ادامه رسیدگی به مشکلات سازمانی، رفع کمبودها و ارتقاء وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان را از اولویت های جدی برشمرد و افزود: بنده شخصا برای تحقق این موضوعات تلاش می کنم چرا که معتقدم با وجود سختی ماموریتی کارکنان و تلاش شبانه روزی، نیروهای خدوم و زحمتکش پلیس نبایستی دغدغه معیشت و رفاه داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان، یادآور شد: در راستای تحقق این مهم گام های مطلوبی در حوزه افزایش و ترمیم حقوق، اجرای برنامه های نهضت مسکن کارکنان طی یک برنامه پنج ساله و .. را دنبال می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در فرآیند اجرای تامین نهضت مسکن کارکنان به دنبال این هستیم که طی یک بازه زمانی پنج ساله که حدود یک سال و چند ماه از آن را سپری کرده ایم، نیروهای پلیس واجدالشرایط، ” خانه دار” شوند.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه قدردان زحمات شبانه روزی همه همکارانم از صف تا ستاد هستم، درباره افزایش اعتبارات و بودجه ناجا پیرو مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی ، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم که تعهداتمان را پاسخگو باشیم.