امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی:

«دین زدایی» و «استحاله فرهنگی» از اهداف دشمن در جنگ نرم است

به گزارش نویدتهران،معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش گفت: دشمن در جنگ نرم، اهدافی مانند «نا امید کردن مردم نسبت به آینده کشور»، «تسخیر افکار عمومی از طریق فضای مجازی»، «تضعیف جایگاه رهبری»، «استحاله فرهنگی» و «دین زدایی» را دنبال می‌کند.

امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی و سخنگوی ارتش در آیین افتتاحیه «دومین دوره کارگاه آموزش برنامه‌ریزی حوزه فرهنگی خانواده‌ با حضور مسولان فرهنگی منطقه جنوب از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران ، نیروی انتظامی و وزارت دفاع در بندرعباس»، هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی بیشتر مسئولان مجتمع‌های فرهنگی با نیازهای خانواده‌ها و ارتقا دانش مدیران در حوزه خانواده‌ها و هماهنگی بین سیاست‌گذاران، مدیران، مجریان برنامه‌های فرهنگی و تلاش برای مشارکت خانواده‌ها در برنامه‌های فرهنگی برشمرد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در جنگ فرهنگی تمام قد مقابل ما ایستاده است، گفت: دشمن در این جنگ نرم، اهدافی مانند «نا امید کردن مردم نسبت به آینده کشور»، «تسخیر افکار عمومی از طریق فضای مجازی»، «تضعیف نهاد خانواده»، «تضعیف جایگاه رهبری»، «استحاله فرهنگی» و «دین زدایی» را دنبال می کند.

امیر سرتیپ دوم تقی خانی با بیان رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: برنامه‌ریزی دقیق تر در حوزه فرهنگی ، الویت بندی، آینده‌نگری و شناسایی ظرفیت‌ها بویژه در حوزه جوانان، نیاز سنجی و اثر سنجی، تقویت هیات های اندیشه‌ورز برای یافتن ایده ها و طرح ها و راهکارهای اجرایی از مهمترین برنامه های حوزه خانواده در ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه به بیان وظایف متولیان امورات فرهنگی اشاره و بیان کرد: مهمترین این تکالیف و وظایف شامل،احصاء و تبیین و تقویت نقاط قوت و اقدامات شایسته فرهنگی و همزمان افزایش دانش و مهارت، پالایش وضعیت فرهنگی و شناسایی نیازمندی‌ها در زمینه فرهنگی است.

امیر تقی خانی در پایان خاطرنشان کرد: برپایی قرارگاه فرهنگی ، استفاده از تجربیات یکدیگر در ارتباط و تعامل نیروهای مسلح و نهاد ها و دستگاههای کشوری ، آشنایی با سلایق و علایق خانواده‌ها، ایجاد بانک اطلاعاتی و آسیب شناسی فرهنگی ،موجب افزایش بهره وری در برنامه ریزی ها و اقدامات امور فرهنگی در حوزه خانواده ها خواهد شد.