دیدار و گفتگوی وزیر اقتصاد، علوم و فناوری سریلانکا با دکتر محمد جواد ظریف

%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%b8%d8%b1%db%8c%d9%81آقای سوسیل پیریما جایانتا وزیر اقتصاد،علوم، فن آوری و تحقیقات سریلانکا که به دعوت آقای ستاری معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری به ایران سفر کرده است، صبح امروز با دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نوید تهران،در این ملاقات، دکتر ظریف ضمن یادآوری روابط دیرینه دو کشور، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست خارجی خود به گسترش روابط و همکاری با کشورهای آسیایی، از جمله سریلانکا در زمینه های مختلف اهمیت می دهد.

ایشان ضمن اشاره به لغو تحریم های بین المللی علیه ایران، ابراز امیدواری کرد با رفع موانع مالی باقیمانده در روابط ایران و سریلانکا، مردم دو کشور بیشتر از قبل شاهد شکوفایی روابط دو جانبه باشند.

“پیریما جایانتا” نیز ضمن ابراز خرسندی از نگاه مثبت ایران به کشورش، ابراز امیدواری کرد که با رفع برخی موانع کوچک، همکاری های دو کشور در زمینۀ انرژی گسترش یابد. وی افزود: سریلانکا همچون گذشته خواهان خرید نفت و فرآورده های نفتی از ایران است.

شایان ذکر است این مقام ارشد سریلانکایی در ابتدای ملاقات، پیام رئیس جمهوری سریلانکا خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.