دیدار و گفتگوی دکتر ظریف با فرمانده ارتش پاکستان در اسلام آباد

به گزارش نویدتهران،وزیر امور خارجه کشورمان که در راس یک هیئت سیاسی ، اقتصادی و نظامی در اسلام آباد بسر می‌برد با ژنرال قمر باجوا فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین ضمن ابراز رضایت ازهمکاریهای سیاسی، نظامی و‌ منطقه ای دو کشور ، گسترش روابط در همه ابعاد را مورد تاکید قرار دادند.

دکتر ظریف در این دیدار به همکاری خوب نظامی دو‌کشور اشاره و از اقدامات بعمل آمده در مرز جهت تحکیم امنیت مرزی، همزمان با گشودن گذرگاههای جدید مرزی بین دو کشور تقدیر و اعلام کرد که از سوی جمهوری اسلامی ایران گذرگاه ریمدان در استان سیستان‌وبلوچستان طی هفته آینده گشوده خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد در مقابل گذرگاه گبد نیز از سوی طرف پاکستانی باز شود و به مرور سایر گذرگاهها از جمله پیشین – مند برای گسترش ارتباطات مردمی و تجاری بین دو‌ کشور افتتاح شود.

ژنرال باجوا نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌های سیاسی و نظامی دو‌ کشور، بر ضرورت گسترش همکاریها در همه ابعاد تصریح و از مصوبه دولت پاکستان برای گشایش بازارچه مرزی و‌ گذرگاههای مختلف از جمله گذرگاه ریمدان – گبد و ‌‌نیز پیشین – مند حمایت کرد.