دیدار سردار نقدی با آیت الله مکارم شیرازی،آیت الله نوری همدانی، آیت‌الله سبحانی،آیت الله یزدی،آیت‌الله‌علوی‌گرگانی‌

آیت‌الله سبحانی:بسیج هم در عرصه علم و هم تجربه اقدامات خوبی در اقتصاد انجام داده است%d8%b3%d8%a8%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c

مرجع تقلید شیعیان گفت: بسیج کار ارزشمندی در علمی نمودن کشاورزی انجام داده و اگر کشاورزی ما علمی شود یقینا به قول الهی که در قرآن کریم تأکید شده است، از هر دانه می توان ۹۰۰ دانه برداشت کرد.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازسازمان بسیج مستضعفین ، لحظاتی قبل سردار محمدرضا نقدی به همراه فرمانده سپاه قم و مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم با آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید دیدار نموده و گوشه ای از فالیت ها و مجاهدت های بسیجیان را بیان نمود.

در این دیدار آیت‌الله سبحانی ضمن ابراز خرسندی از تلاش های بی وقفه بسیج بیان کرد: آنچه امروز شنیدم اطلاعات جدیدی در خصوص مجاهدت‌های بسیجیان بود که بسیار مرا خرسند نمود.

وی ضمن تقدیر از حضور بسیج در عرصه تولید و کمک به نظام و مردم در عرصه اقتصادی بیان کرد: یقینا ملتی که بتواند روزی اش را خودش دربیاورد استقلال پیدا کرده و از اتکا به بیگانه بی نیاز خواهد شد.

ضرورت علمی کردن کشاورزی
این مرجع تقلید شیعیان با ضروری دانست علم و تجربه برای امر کشاورزی اظهار داشت: الحمدلله بسیج هم در علم و هم در تجربه موفق عمل کرده است که بنده از تلاش های بسیج بسیار سپاسگذارم.

وی در همین خصوص افزود: بسیج کار ارزشمندی در علمی نمودن کشاورزی انجام داده و اگر کشاورزی ما علمی شود یقینا به قول الهی که در قرآن کریم تأکید شده است، از هر دانه می توان ۹۰۰ دانه برداشت کرد.

وی ضمن تأکید بر تقویت بعد اعتقادی بسیجیان یادآور شد: انتظار داریم تا بسیجیان در برابر شبهات القایی که دشمنان در فضای مجازی برای انحراف جوانان ایجاد کرده اند ورود نموده و با ارتباط و تماسی که با طبقات مختلف جامعه دارند در حفظ و تقویت اعتقادات دینی جوانان کشورمان بکوشند.

مسؤولان باید در فضای مجازی به وظیفه خود عمل کنند
آیت‌الله سبحانی ضمن هشدار به مسؤولان مبنی بر توجه به فضای مجازی تأکید کرد: مدیران و مسؤولان، بویژه وزارت ارتباطات وظیفه دارند تا در حفظ جوانان و عدم تخریب ارزش ها در میان فرزندانمان نقش و وظیفه خود را به خوبی ایفا نموده و لازم است در این حوزه برنامه ریزی نمایند.

وی در پایان با اشاره به نقش ارزشمند بسیج در عرصه های گوناگون نظام اسلامی بیان کرد: بسیج الحمدلله هم در فضای دفاع مقدس و هم پس از آن نقش مؤثری داشته که امروز نیز در حوزه اقتصاد و فرهنگ فعالیت های ارزمشندی را انجام داده است که لازم است مسؤولان قدر نعمت بسیج را بدانند.

————————————————————————————————————————————————————–

آیت الله نوری همدانی:ضرورت حضور بسیج برای حل مشکلات مردم%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%87%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اربعین یک حرکت بسیجی است، گفت:خدمات بسیج بسیار وسیع بوده و اخلاص و انقلابی گری بسیجیان بسیار ارزشمند است و حضور بسیج برای حل مشکلات مردم ضرورت دارد.
در این دیدار آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان، اربعین را یک حرکت بسیجی خوانده وگفت: عاشورا و اربعین یک مقطع زمانی محدود نبوده بلکه یک مکتب و فرهنگ و فکر می باشد که میلیون انسان بر علیه استکبار جهانی فریاد می زنند.

این مرجع انقلابی، به خدمات ارزشمند بسیج اشاره نمود و اظهار داشت: خدمات بسیج بسیار بسیار وسیع بوده و اخلاص و صفا و دلسوزی انقلابی گری بسیج ارزشمند و بزرگ می باشد.

ایشان با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری که مبنی بر انقلابی بودن تصریح کرد: هر حرکت و قیامی که به حفظ انقلاب کمک کند باید از آن دفاع نموده و حتما تقویت کنید.

این مرجع تقلید با اشاره به آیه ۸ سوره منافقون تاکید نمود: باید در راستای عزت و عظمت اسلام قیام بوده و مردم را در برابر دشمن آماده نمود.

وی ۷ اصل قرآنی را برای عظمت اسلام ضروری خوانده و در همین خصوص بیان کرد: ایمان،تقوا،حکومتی قوی، وحدت،قدرت نظامی و شناخت دشمن و راه های نفوذ آن اصولی است که همواره مورد تاکید قران کریم و فرهنگ اهل بیت بوده است.

ایشان در خصوص وحدت تاکید نمود: باید بدانیم محور خدا بوده و نباید اختلاف کرد چرا که تشدد موجب سقوط خواهد شد.

آیت الله نوری همدانی افزود: متاسفانه در رسانه ها شاهد این هستیم که گویا در کشور دو جریان حاکم است، حال آنکه در کشور بایستی فقط یک مسیر و یک جهت باشد که آن هم میل به ولایت فقیه مشروعیت دارد.

ایشان همچنین به ضرورت قدرت نظامی و جهادی و سرآمدی در تجهیزات و امکانات دفاعی اشاره و افزود: راه های نفوذ دشمن را بایستی به طور دقیق بشناسیم تا اسلام همواه عزیز و عظیم بماند.

مرجع تقلید شیعیان جهان اسلام با ابراز خرسندی از دیدار با مسئولان بسیج تاکید نمود: دوست داشتم فرصت بیشتری را برای استماع گزارش های بسیج داشتم چرا که حرکت شجره طیبه بسیج بسیار عالی و مخلصانه بوده و روز به روز نتایجش عیان تر می گردد.

ایشان همچنین به مشکلات اقتصادی در کشور اشاره کرده و تاکید کرد: متاسفانه در کشور همه چیز گران تر شده و مردم می خواهند بیکاری رفع شود.کسی نیز اشراف و نظارت بر این گرانی ها ندارد.

وی بسیج را در رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور را ضروری دانسته و خاطر نشان کرد: الحمدالله بسیج موفق است و ضرورت حضور بیشتر بسیج در کشور احساس می شود تا شاهد حل شدن بیش از پیش مشکلات مردم باشیم.

——————————————————————————————————————————————————–

آیت الله یزدی:اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت%db%8c%d8%b2%d8%af%db%8c

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت، گفت:خدمات بسیج چشمگیر و روشن بوده و عملات به یپشرفت کشور کمک نموده است
لحظاتی قبل سردارنقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و هیئت همراه به مناسبت هفته بسیج با آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار نمودند.

آیت الله محمد یزدی ضمن تقدیر از گزارش سردار نقدی بیان کرد: گزارش جالب و جامعی بود و خدمات بسیج خیلی خوب بیان شد.

ایشان موفقیت این اقدامات را فعالیت های عملی بسیج دانسته و بیان کرد: امیدواریم با همین روش عملی افکار برخی از مسئولان که چندان موافق نیستند تغییر کرده و همراه با بسیجیان محترم خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهند.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی و واژگونی طاغوت به همت امام و مردم اظهار داشت: پس از امام نیز مقام معظم رهبری واقعا امام گونه و انقلابی عمل نمودند که همین امر موجب شده است که نظام اسلامی در دنیا جای خود را باز کرده و آینده روشنی داشته باشد.

وی با اشاره به تلاش دشمنان در برابر نظام اسلامی تاکید کرد:متاسفانه دشمن همواره از راه های مختلف نفوذ کرده و از افراد خارجی و داخلی برای مانع تراشی استفاده می کنند و با اینکه همیشه سد راه بوده اند، لیکن نتوانسته اند پیشرفت را متوقف کنند.

این استاد حوزه به مسائلی نظیر پیشرفت های علمی و سلول های بنیادی و هسته ای اشاره و افزود: وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب بسیار متفاوت گردیده است به گونه ای که اگر روزی در این کشور پزشکان هندی و بنگلادشی به مداوا مشغول بودند امروز شاهد خدمات بی نظیر پزشکان هستیم که همه این توفیقات مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی است.

آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه در دولت های گذشته و فعلی شاهد تفکراتی غربی هستیم که ریشه در عمق ذهن برخی مسئولان و کارگزاران دارد که حتی اگر دستشان برسد ذهن جوانان ما را غیراسلامی بار می آورند.

وی خدمات بسیج را روشن و چشمگیر دانسته و افزود: جهانی شدن به معنی مخالفت صریح با تاکیدات امام و رهبری در توجه به اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله یزدی جهانی شدن را توجه بیشتر به واردات و غفلت از ظرفیت های مردمی دانسته، و ادامه داد: متاسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم که ناشی از همین تفکرات جهانی شدن که در اصل همان تفکر رابطه با آمریکا هست، می باشد.

وی در همین خصوص تاکید کرد: بسیج باید عملا به دهن کج اندیشان بزند یعنی به طور عینی و عملی با کارهای اقتصاد مقاومتی اش و فعالیت های فرهنگی با آنها مقابله کند.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن ابراز خوشحالی از ورود بسیج به همه اقشار و سطوح اظهار داشت: بحمدالله بسیج در همه عرصه ها به صورت فنی و کارشناسی وارد شده و عملا به پیشرفت کشور کمک کرده است.

ایشان ضمن تاکید بر موانع داخلی از جمله موانع بانکی و مشکلات آموزشی و فرهنگی که بسیج نقش برجسته ای در رفع این موانع دارد، عنوان نمود: به دولت نیز می گویم که باید به جای خام فروشی به محصولات داخلی توجه بیشتری نموده و به جای واردات به صادرات محصولات کشاورزی توجه کنند.

آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می کنند وبه جای توجه به ضعف مدیریتی شان، گناه را به تحریم می اندازند چرا که دنبال اداره راحت و فعالیت های روزمره فعالیت های خود هستند.

وی در همین خصوص ادامه داد: هنوز یک سال به انتخابات مانده، عده ای دنبال انتخابات بوده، در حالی که باید بدانند که مهمترین فعالیت خدمت به مردم می باشد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اتکای برخی مسئولان به سیاست خارجی تاکید کرد: ارتباط با دنیا خیلی خوب است، آنچه بد می باشد، نوکری بیگانه است.بروید با دنیا ارتباط بگیرید، به شرطی که بازار دنیا را در جهت کالای ایرانی تسخیر کنید.

وی خطاب به دولت مردان تذکر داد: دولت یک نعمت و امانت الهی در دستان شماست که باید بروید محاسبه کنید، اگر اشتباهی دارید اصلاح نمایید. بنده این را به همه دولت ها گفته و نظرم به دولت خاصی نمی باشد.

آیت الله یزدی توجه به سپاه و بسیج را از توصیه های همیشگی امام و رهبری خوانده و افزود: اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت چرا که بسیج و سپاه از دل مردم برخواسته و برای مردم کار می کنند و هر جایی که وارد شده اند موفق عمل نموده اند.

ایشان در پایان تاکید نمود: این دو نهاد مقدس یک وجب از خاک کشور اشغال شود و امروز شاهدیم که بسیج در سراسر کشور به شایستگی توسعه پیدا کرده است.

—————————————————————————————————————————————————————–

آیت الله مکارم شیرازی: امروز کشورهای اسلامی و غیراسلامی هم نیاز به بسیج را احساس می‌کنند%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%85-%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه بسیج، رشد جهشی چشمگیری داشته است گفت: امروز کشورهای اسلامی و غیراسلامی هم نیاز به بسیج را احساس می کنند و با وجود بسیج، دشمن به جایی نمی رسد.
لحظاتی قبل سردارنقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و هیئت همراه به مناسبت هفته بسیج با آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان دیدار نمودند.

در این دیدار آیت الله مکارم شیرازی پس از ارائه گزارش سردار نقدی اظهار داشت: از توضیحات سردار نقدی در خصوص فعالیت های بسیج بسیار خرسند شدم و احساس کردم بسیج رشد جهشی چشمگیری پیدا کرده است و به سوی آفاق بلندی پرواز می کند.

وی اقدامات بسیج در جامعه را ضروری خوانده و تاکید کرد: امروز حتی کشورهای اسلامی و غیراسلامی هم نیاز به بسیج را احساس می کنند.

این مرجع تقلید به دلایل موفقیت بسیج این گونه اشاره کرد: انگیزه بسیج یک انگیزه الهی است و یک انگیزه فوق العاده قوی، که باید مسئولان از این انگیزه معنوی استفاده بیشتری ببرند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: حضور جوانان به عنوان قاطبه بسیج و محدود نبودن بسیج به قشر خاصی، از جمله دلایل دیگری است که سبب شده تمام جامعه را در بر گرفته و موجب پیشرفت کار بسیج شده است.

وی با اشاره به گزارش رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: امروز بسیج تنها نظامی نبوده و الحمدالله عرصه های فرهنگی، اقتصادی، بهداشتی و … را شامل می شود که همین امر باعث افتخار بسیج گردیده است.
این مرجع تقلید شیعیان به اقدامات دشمن اشاره نموده و گفت: امروز بسیج باعث شکست دشمن گردیده و یقینا دشمنان با وجود بسیج به جایی نخواهند رسید چرا که بسیجیان کارهای دشمن را در صحنه های گوناگون خنثی می کنند.

ایشان بسیج را مجموعه ای پر ارزش خوانده و با تاکید بر تسخیر تمام فضاهای جامعه توسط بسیجیان اظهار داشت: موفقیت های بسیج را به تمامی بسجیان عزیز تبریک گفته و مسئولان بسیج را به اطلاع رسانی کافی به افکار عمومی توصیه می کنم تا مردم قدر بسیج را بیش از پیش بدانند.

وی در پایان عنوان نمود: یکی از اقدامات خوب بسیج این است که نیروهای خودش را تربیت کرده و این(حلقه های صالحین)؛ خیلی خوب است که محیط بسیج تربیت گر خود افراد بسیجی است.


آیت‌الله‌علوی‌گرگانی‌:بسیجیان گوش به فرمان ولایت هستند%d8%b9%d9%84%d9%88%db%8c-%da%af%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: دولت بایستی با دیدن رشد بسیج، از بسیجیان برای پیشرفت کشور استفاده نموده و انتظار داریم مسوولین در توجه به بسیج کوتاهی نکنند.
لحظاتی قبل سردار محمدرضا نقدی به همراه فرمانده سپاه قم، معاون روابط عمومی سازمان بسیج و مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم با آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار نموده و گوشه ای از فعالیت ها و مجاهدت های بسیجیان را بیان کرد.

آیت الله علوی گرگانی ضمن تقدیر و تشکر از گزارش عملکرد بسیج عنوان کرد: بسیج مایه افتخار است و گزارش عملکرد بسیج مبشراتی است که باعث خشنودی ما گردید و به لطف الهی کشور به برکت بسیجیان زنده است و این بسیجیان هستند که کشور را حفظ کرده اند.

وی در همین خصوص افزود: فعالیت های بسیج خیلی خیلی قابل تقدیر است و باید شکر الهی را نمود که در این تشکل، اینگونه جوانان مخلصی حضور دارند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به فعالیت های تربیتی بسیج اظهار داشت: از برکت وجود سردار نقدی، تربیت یافته‌گان ارزشمندی در شجره طیبه بسیج داریم و نیاز است این حرکت تربیتی بیش از پیش تقویت گردد.

این مرجع تقلید شیعیان با قرائت حدیثی از امام رضا(ع) مبنی بر ویژگی های مومنین، تأکید کرد: بسیجیان همواره در سختی و راحتی جنگ و در صحنه های گوناگون انقلاب گوش به فرمان ولایت، آماده اجرای دستورات رهبری هستند.

وی اذعان کرد: باید برای بسیجیان فعالیت های تربیتی را مستمرا برنامه ریزی کرد تا ضمن تداوم خدماتشان به ملت، دانش و مهارت خویش را ارتقا بخشند.

آیت الله علوی گرگانی خطاب به دولت تأکید کرد: دولت بایستی با دیدن رشد بسیج، از بسیجیان برای پیشرفت کشور استفاده نموده و انتظار داریم مسوولین در توجه به بسیج کوتاهی نکنند و برای رفع نیازهای بسیجیان و کمک به فعالیت های بسیج از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

وی در پایان گفت: بنده همیشه و بویژه در نماز شب دعاگوی بسیجیان هستم، چرا که همواره از جانشان برای انقلاب گذاشته اند فلذا قدردان آنان و خانواده شهدا هستم.