امروز صبح؛

دیدارمجید قلی زاده با سید حسن نصرالله

مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم به همراه تعدادی از مدیران خبرگزاری تسنیم با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کردند.

در این دیدار علاوه بر مدیرعامل، مدیرکل دفاتر خارجی و سردبیر گروه‌های سیاسی، بین‌الملل و زبانهای خارجی خبرگزاری تسنیم نیز حضور داشتند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازتسنیم،مجید قلی‌زاده در این دیدار توضیحاتی درباره فعالیت‌های خبرگزاری تسنیم در حوزه بین‌الملل و بویژه منطقه غرب آسیا ارائه کرد و گفت: خبرگزاری تسنیم بویژه در حوزه دفاتر خارجی خود با سرمایه‌گذاری ویژه و بهره‌مندی از نیروهای باانگیزه و توانمند و همچنین حضور خبرنگارانش در بخش‌های مختلف تمام کشورهای منطقه، درصدد است تا روایت صحیح و دست اول از این رویدادها به مخاطبان ارائه کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله نیز در بخشی از این دیدار تحلیلی از اوضاع منطقه و وضعیت حزب‌الله لبنان ارائه کرد.

دیدار مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با قائم‌مقام دبیرکل، رئیس شورای اجرایی و جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله لبنان
مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم به‌همراه تعدادی از مدیران این خبرگزاری با شیخ نعیم قاسم قائم‌مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان، سید هاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی و همچنین جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله دیدار و گفت‌وگو کردند.

مجید قلی‌زاده در این دیدارها که مدیرکل دفاتر خارجی و سردبیر گروه‌های سیاسی، بین‌الملل و زبانهای خارجی خبرگزاری تسنیم نیز حضور داشتند، به بیان بخشهایی از فعالیت‌های منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم و برنامه‌های آتی این خبرگزاری در حوزه مذکور پرداخت.

سیدهاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان نیز ضمن خوشامدگویی به مدیرعامل خبرگزاری تسنیم و تیم همراه و آرزوی توفیق برای این خبرگزاری، توضیحات مهمی درباره وضعیت منطقه و به‌ویژه سوریه ارائه کرد.

در دیدار جداگانه مدیران خبرگزاری با شیخ نعیم قاسم قائم‌مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان، علاوه بر مباحث مطرح درباره مسائل منطقه و فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای، نسخه‌هایی از کتاب رهبر احیاگر از سوی مدیرعامل تسنیم به ایشان تقدیم شد. این کتاب به‌همت معاونت پژوهش خبرگزاری تسنیم و بر مبنای ترجمه و ویرایش کتاب الولی‌المجدّد شیخ نعیم قاسم به طبع رسیده است.

پس از این دیدار، هیئت متشکل از مدیرعامل و تعدادی از مدیران خبرگزاری تسنیم با شیخ علی دعموش مسئول پیشین روابط خارجی حزب‌الله لبنان نیز دیدار و گفتگو کردند. و پس از آن نیز جلسه‌ای با حضور شیخ شفیق معاون فرهنگی حز‌ب‌الله لبنان تشکیل شد.

هیئت اعزامی خبرگزاری تسنیم همچنین در جلسه جداگانه‌ای با جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله لبنان نیز دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار مباحثی راجع به همکاری‌های متقابل مطرح شد.

در ادامه سفر به بیروت؛ مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با سفیر ایران در لبنان دیدار و گفتگو کرد
مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت انجام شد، علاوه بر مدیرعامل، مدیرکل دفاتر خارجی و سردبیر گروه‌های سیاسی، بین‌الملل و زبانهای خارجی خبرگزاری تسنیم نیز حضور داشتند.

مجید قلی‌زاده در این دیدار ضمن تشریح بخشی از فعالیت‌های خبرگزاری تسنیم در منطقه و بویژه در پوشش تحولات مرتبط با جبهه مقاومت اسلامی و همچنین موضوع بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: خبرگزاری تسنیم علاوه بر اینکه در تمام حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و … در داخل ایران اسلامی و در تمام استانهای کشور حضور پررنگ و فعالی دارد، اما از روز اول اهتمام ویژه‌ای به موضوع بیداری اسلامی، تحولات منطقه و جبهه مقاومت اسلامی داشته است.

وی افزود: خبرگزاری تسنیم با سرمایه‌گذاری ویژه بر روی موضوع دفاتر خارجی، امروز تقریباً در تمام کشورهای منطقه، از لبنان تا سوریه و عراق و مصر و غزه و تونس و یمن و ترکیه و سایر کشورهای منطقه یا دفتر تاسیس کرده و یا خبرنگاران فعالی در شهرهای مختلف این کشورها دارد و تولیدات آنها به صورت مستمر بر روی خروجی خبرگزاری منتشر می‌شود.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم تاکید کرد که ارائه روایت واقعی از تحولات منطقه به مردم دنیا هدف اصلی تسنیم از سرمایه‌گذاری ویژه در این حوزه است.

قلی‌زاده افزود: رسانه‌های غربی علیرغم تمام توانمندی‌ها و تجربه‌شان برای القای اکاذیب در لباس حقیقت، امروز در خود غرب رسوا شده‌اند و حتی مقاماتشان نیز آنها را روایتگر اخبار غلط و جعلی می‌دانند بنابراین در این شرایط جهان تشنه ارائه روایت‌های صحیح از تحولات جهان و بویژه منطقه غرب آسیا به عنوان منشا تحولات مهم در جهان امروز است.

محمد فتحعلی سفیر ایران نیز در این دیدار بر اهمیت ویژه موضوع رسانه و کارهای فرهنگی تاکید کرد و گفت که برای تاثیرگذاری بر مردم جهان و بویژه ملتهای حاضر در غرب، «مخاطب‌شناسی» اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید با جوانان و مردم غرب از همان دریچه‌ای که دغدغه و مسئله آنهاست وارد گفتگو شد، افزود: مسئله «عدالت» امروز به یک موضوع و دغدغه محوری برای جوانان در غرب تبدیل شده است.

اخبار تکمیلی از این جلسه طی روزهای آتی منتشر خواهد شد…