طی پیامی؛

دکتر قالیباف درگذشت آیت الله امامی‌کاشانی را تسلیت گفت

به گزارش نویدتهران،دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، طی پیامی درگذشت آیت الله حاج شیخ محمد امامی‌کاشانی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إذا مات الْعالم ثلم فی الْإسْلام ثلْمةٌ لا یسدّها شیْءٌ

ارتحال روحانی جلیل‌القدر و مجاهد نستوه آیت الله حاج شیخ محمد امامی‌کاشانی یار ثابت‌قدم انقلاب و امام (ره) و رهبری موجب تأسف و تأثر شد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در طول حیات بابرکت خویش به‌عنوان شخصیتی بااخلاق و متانت و عالمی بزرگوار در ترویج معارف اسلامی و شعائر دینی و مذهبی اهتمام داشتند و در دوران نهضت اسلامی علیه رژیم ستم‌شاهی با نقش‌آفرینی فکری و انجام سخنرانی‌های روشنگرانه در مساجد تهران تلاش فراوانی در راه دشوار به‌ثمر نشستن آرمان‌های حق‌طلبانه و تحقق نظام اسلامی ایفا نمودند .

ایشان همچنین در طول سالها فعالیت مستمر، که با تعهد و دلسوزی همراه بود کارنامه‌ای درخشان و ماندگار از خود برجای گذاشتند که ریاست مدرسه‌عالی شهیدمطهری، امامت موقت جمعه تهران، عضویت در شورای نگهبان و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، بخش‌هایی از خدمات این مجاهد عالی‌قدر می‌باشد .

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری، روحانیت معزز و حوزه‌های محترم علمیه، اساتید و طلاب مدرسه‌عالی شهید مطهری، مردم شریف تهران و کاشان و بیت مکرم، برای این فقیه وارسته رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامتی از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.

محمدباقر قالیباف

رییس‌مجلس‌شورای‌اسلامی