دکترقالیباف به عنوان رییس مجلس یازدهم برگزیده شد

به گزارش نویدتهران،محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رأی موافق به عنوان رئیس اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برگزیده شد.

منتخبان ملت در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف را با ۲۳۰ رأی موافق، به عنوان رئیس اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

میرسلیم و عباسی دوانی نیز به عنوان کاندیدای ریاست مجلس موفق به کسب ۱۲ و ۱۷ رای شدند.

دکترمحمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (پنجشنبه، ۸ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود اظهار داشت: از هیات رئیسه سنی که در ۲ روز اخیر اداره جلسه را برعهده داشتند تا هیات رئیسه دائمی مشخص شود، تقدیر و تشکر می کنم.

وی خطاب به منتخبین مجلس یازدهم افزود: بر بنده منت گذاشتید و توفیق خدمت گذاری را به من و به بقیه اعضای هیات رئیسه اعطا کردید تا در خدمت مردم و انقلاب باشیم.

دکترقالیباف ادامه داد: از همه نمایندگان، کارکنان مجلس، کارشناسان، مدیران، نیروهای مسئول امنیت و خدمات که در ۲ روز اخیر تلاش کرده اند، تشکر می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه بعدی مجلس که ساعت ۸ صبح روز یکشنبه، ۱۱ خردادماه برگزار می شود نطقی خواهم داشت و مطالب اصلی را در آن روز اعلام خواهم کرد.

================================================================================================

منتخبان مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دبیران هیات رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس را انتخاب کردند.

از میان کاندیداهای دبیری هیئت رئیسه برای اجلاسیه اول مجلس یازدهم، سیدناصر موسوی لارگانی با ۱۷۱ رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با ۱۶۵ رأی، حسینعلی حاجی دلیگانی با ۱۴۹ رأی، روح الله متفکر آزاد با ۱۴۸ رأی، علی کریمی با ۱۲۷ رأی و محسن دهنوی با ۱۱۹ رأی از مجموع ۲۷۲ رأی مأخوذه به‌ عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.

فرهنگی، سلیمی و پیرهادی به عنوان ناظران هیأت رئیسه برای یک سال انتخاب شدند.

آراء اخذ شده ۲۶۸ رأی و بر اساس رأی نمایندگان محمدحسین فرهنگی با ۱۶۷ رأی، علیرضا سلیمی با ۱۲۹ رأی و محسن پیرهادی با ۱۲۸ رأی به عنوان ناظران هیأت رئیسه برای سال اول مجلس یازدهم انتخاب شدند.

منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی قاضی زاده هاشمی و نیکزاد را به عنوان نواب هیأت رئیسه اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس انتخاب کردند.

منتخبان ملت در نشست علنی امروز (پنج شنبه ۸ خرداد) مجلس شورای اسلامی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد ثمرین را با ۲۰۸ و ۱۹۶ رأی به عنوان نواب رئیس اول و دوم اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۷۴ رأی انتخاب کردند.