دکترظریف با رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد

به گزارش نویدتهران،رييس جمهور آذربايجان در ديدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به ديدارهای منظم مقامات دو كشور، از سفر دكتر روحاني به باكو در ايام نوروز ابراز خرسندي كرد و اظهار داشت: روابط دو كشور در هيچ مقطعي به اين خوبي نبوده است.

اقاي علي اف همچنين با جدي خواندن تهديدات منطقه اي، ايران را كشوري امن و باثبات دانست و خواستار همكاري هاي نزديك دو كشور در زمينه هاي مختلف ترانزيتي و بانكي شد.

دكتر ظريف وزير امور خارجه كشورمان نيز با اشاره به ظرفيت هاي زياد موجود در روابط فيمابين دو كشور گفت: ما از روند همكاري هاي چندجانبه اي كه با كشورهاي اين منطقه شكل گرفته است خرسنديم و براي مقابله با نگراني هاي امنيتي ناشي از تروريسم بويژه بازمانده هاي داعش، اين همكاري ها را يک ضرورت مي دانيم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنين نقش دو كشور در خطوط انتقال انرژي در منطقه را بسيار مهم دانست و ابتكار ترانزيتي خليج فارس تا درياي سياه را اقدامي خوب ارزيابي و بر تسريع در عملياتي شدن آن تاكيد كرد.

صدور ويزا در فرودگاه براي ايرانيان، تسريع در رفع مشكلات بانكي و تسهيل تجارت بين دو كشور با ارزهاي ملي، از ديگر موضوعاتي بود كه در اين ديدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.