علی ربیعی:

دولت هیچ خط قرمزی در زمینه مبارزه با فساد ندارد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی دولت گفت: ‌طرح حمایت اجتماعی و اقتصادی با ضریب ۳.۲ درصد خانوار بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی‌گیرد.

علی ربیعی ظهر امروز در نشست خبری در روستای زلزله زده ورنکش میانه با تشریح جزئیاتی از این طرح گفت: طرح حمایت اجتماعی و اقتصادی با ضریب ۳.۲ درصد خانوار بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی‌گیرد و با اجرای این طرح حدود ۱۸ میلیون خانوار ایرانی به صورت هدفمند از مزیت‌های آن برخوردار می‌شوند.

سخنگوی دولت اضافه کرد : زیر ساخت این طرح آماده و حساب‌های بانکی افراد موجود است و وزارت رفاه هم روش اجرای آن که در قالب خرید کالا و واریز وجه اجرا خواهد شد، اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه وزارت رفاه و سازمان برنامه و بودجه مسئولیت تعیین خانوارها و برنامه ریزی در مورد اقدام را بر عهده دارد، ادامه داد: این طرح آثار تورمی ندارد و تورم حداقلی دارد که اگر اجرایی نشود، ممکن است آثار تورمی نقدینگی بدتر شود .

وی با تاکید بر اینکه برنامه دولت در شرایط تحریم افزایش تاب آوری و مقاومت اجتماعی است افزود : بهبود معیشت مردم ، ایجاد ثبات و آرامش ، جلوگیری از ریزش نیرو و حفظ سطح اشتغال کارخانه ها ، توسعه مبتنی بر مزیتهای محلی و استفاده از مزایای همسایگی در تبادلات تجاری منطقه ای از برنامه های دولت در شرایط تحریم است.

ربیعی تلاش برای شکستن تحریم را رویکرد دولت و مردم دانست و افزود: تحریم ظالمانه حق ملت نیست، ما در برابر تحریم سر تعظیم فرونمی آوریم ولی برای به عقب راندن آن هم تلاش می‌کنیم.

وی همچنین به جدیت دولت در مبارزه با فساد اشاره و خاطرنشان کرد : دولت از مبارزه همه دستگاهها و قوا با فساد حمایت می کند.

دولت هیچ خط قرمزی در زمینه مبارزه با فساد ندارد

ربیعی در همین حال با بیان اینکه مبارزه با فساد باید ساختارمند و دراز مدت بوده و هیجانی و یکسویه نباشد تصریح کرد : دولت هیچ خط قرمزی در زمینه مبارزه با فساد ندارد .

وی در پاسخ به سئوالی در مورد لوایح چهارگانه گفت : نظر دولت درباره این لوایح روشن است و تصویب آنها را برای آینده ایران لازم و واجب می‌داند.

سخنگوی دولت این لوایح را برای اقتصاد و زندگی بهتر مردم حائز اهمیت خواند و تاکید کرد : در صورتی که این لوایح تصویب نشود مبادلات ارزی ما حتی اگر از تحریمها خارج شویم دچار مشکل خواهد شد.