دکتر واعظی در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران:

دولت خدمت به زائران حسینی را وظیفه خود می‌داند

به گزارش نویدتهران،رئیس دفتر رییس‌جمهور امکانات و تسهیلات فراهم شده برای تردد راحت و آسان زائران را غیر قابل مقایسه با سال های گذشته دانست و گفت: دولت خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) را وظیفه خود می داند و به آن افتخار می کند.

دکتر محمود واعظی در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی اربعین امسال اظهارداشت:جمعیت زائران حسینی نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده است و خوشبختانه با همت مسولین و مردم وبرنامه ریزی های انجام شده ، تمهیدات و امکانات خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

وی با اشاره به احداث و تعریض جاده ها و پل ها در مسیر تردد زوار،اضافه کرد : بواسطه امکانات ایجاد شده، پارسال در همین زمان در طول ۲۴ ساعت، حدود ۶۰ هزار تردد از مرز مهران انجام می شد و این رقم امسال به بیش از ۱۸۰ هزار نفر رسیده است. ضمن اینکه ظرفیت پارکینگ ها نیز از۷۰ هزار خودرو به بیش از ۲۰۰ هزار خودرو افزایش یافته است و البته در کنار این اقدامات برای اسکان و سایر نیازمندی های زائران نیز تمهیدات مناسبی در نظر گرفته شده و مصمم هستیم این مسیر را تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه دهیم.

دکتر واعظی راهپیمایی اربعین را اجتماع عظیم دینی، مذهبی و سیاسی و باعث افتخار جهان اسلام توصیف کرد و گفت: مسلمانان با این اجتماع حماسی خود به دشمنان ملت ها نشان می دهند که با وحدت و همدلی می توان کلیه مشکلات جهان اسلام و منطقه را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از دولت و ملت عراق برای میزبانی از سیل عظیم زایران، اظهارامیدواری کرد زائران با امنیت و رفاه کامل ، مراسم اربعین را برگزار کرده و به خانه خود برگردند.

وی با تاکید بر اهتمام دولت برای تامین تسهیلات کافی برای زائران گفت: همه دستگاههای دولتی و غیر دولتی در کنار مردم با کمال افتخار و با روحیه و انگیزه مضاعف در مسیر خدمتگزاری به زائران حضور و مشارکت شبانه روزی دارند.