معاون هماهنگ کننده ارتش:

دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال تفرقه افکنی است

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگ کننده ارتش در کنگره سه هزار شهید استان قزوین گفت: دشمن در جنگ اقتصادی با تکیه بر انواع تحریم ها به دنبال ایجاد فاصله میان مردم و دولت است که باید مقابل این هجمه ایستادگی کرد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در کنگره سه هزار شهید استان قزوین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: امنیت، عزت، افتخار و بالندگی جمهوری اسلامی و پیشرفت همه جانبه در حوزه های مختلف همه به برکت خون شهیدان است و ادامه راه شهدا ما را سرافراز خواهد کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: چهل سال از عمر پربرکت انقلاب می گذرد و در این مدت کشور ما فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و در هر مقطع زمانی با حضور جوانان توانسته تاریخ پرافتخاری را رقم بزند.

وی با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان خاطرنشان کرد: اگر امروز افتخار می کنیم که جایگاه ویژه ای در دنیا و منطقه داریم و در کشورمان پیشرفت و توسعه وجود دارد به راحتی به دست نیامده بلکه به برکت خون های پاکی است که در مقابله با دشمنان بر زمین ریخته شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: دشمنان برای اینکه از پیشرفت و صدور انقلاب به دنیا جلوگیری کرده و منافع نامشروع خود را در کشور حفظ کنند ترفندهای زیادی را در پیش گرفتند که یکی از ترفندها، ترور شخصیت های سیاسی و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی بود که هیچ یک نتیجه ای در برنداشت.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: دشمنان پس از اینکه راهی برای مقابله با انقلاب نیافتند جنگ تحمیلی را برنامه ریزی و طراحی کردند و هشت سال دفاع مقدس را بر ما تحمیل کردند که نتیجه این امر چیزی جز پیروزی سرافرازانه ایران نبود.

وی افزود: صدام با تمام امکانات، لشکر و پایگاه های هوایی مجهز و فرودگاه های زیرزمینی، کمک های خارجی کشورهای مختلف، نتوانست به هدف خود دست یابد.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: اگر ایران نقش کلیدی در امنیت منطقه دارد ثمره افتخاراتی است که در دفاع مقدس به دست آورده و هر چه داریم از برکت خون شهداست.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: آگاه باشیم که در طول چهل سال تاریخ انقلاب چه فراز و نشیب هایی را پست سر گذاشتیم تا به این مقطع پرافتخار رسیدیم و لازم است که راه شهیدان را ادامه دهیم تا بتوانیم آینده ای روشن داشته باشیم.

وی یادآور شد: شرایط جغرافیایی یکی از دلایل تهدیدات موجود برای کشورمان است و تا زمانی که انرژی در جهان مهم است کشور ما نیز جایگاهی مهم دارد، چرا که همه نقاط کشورمان دارای منابع عظیم نفت و گاز است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: دنیا و استکبار جهانی در مقابل گفتمان، اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ایستادگی می کند. استکبار با انقلاب دشمنی ریشه ای دارد . ملت ما دیگر قبول نمی کند بیگانه بر کشور مسلط شود. انقلاب ما با برتری طلبی مخالف است و این اجازه را به بیگانگان نمی دهد که از منابع ما بهره ببرد.

وی با اشاره به شیوه های استعمار و نفوذ دشمن در جامعه تصریح کرد: در این مقطع زمانی دشمن به دنبال آن است تا با ترفندهای مختلف در جامعه اسلامی به ویژه جوانان نفوذ کند که بحث جنگ نرم یکی از آن ها است که مقام معطم رهبری طی سال های گذشته از عناوین ناتوی فرهنگی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از آن نام برده است.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه هدف اصلی دشمن جوانان است، افزود: هدف از جنگ نرم تسلط بر مغزها است تا باور، اعتقادات و افکار را تغییر دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی تحریم اقتصادی دشمن را از دیگر ابزار جنگ دانست و اظهار کرد: امروز جنگ

اقتصادی مطرح است، در جنگ اقتصادی دشمن با انواع تحریم ها به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و دولت است که باید مقابل این هجمه دشمن ایستادگی کنیم.

امیر دریادار سیاری ادامه داد: عملکرد شهدا و حضور آن ها در هشت سال دفاع مقدس ما را ملزم می کند که با افتخار راه شهیدان را ادامه دهیم.

وی به راهکارهای مقابله در برابر توطئه های دشمنان اشاره کرد و افزود: عمل به آموزه های دینی و ارزش های ملی، داشتن بصیرت، ولایتمداری، مقاومت همه جانبه، همدلی، انسجام و وحدت، ما را به نتیجه مطلوب که همان پیروزی در مقابل همه دشمنان است می رساند.