سرلشکر سلامی:

دشمنان می خواهند با سرقت هویت ملت‌ها سیطره کاملی را بر بلاد اسلامی تحمیل کنند

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل سپاه گفت: لشکر ۹ بدر که شهید دقایقی آن را تشکیل داد، پایه‌گذار یک حرکت عظیم و مؤثر یعنی حشدالشعبی در عراق شد که توانستند در عراق کار‌های بزرگی را انجام دهند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره سردار شهید «اسماعیل دقایقی» فرمانده لشکر بدر ۹ در دفاع مقدس که  در مسجد پیامبر اعظم (ص) شهرک شهید محلاتی برگزار شد، اظهار داشت: نام سردار بزرگ و خوشنام، سردار شهید اسماعیل دقایقی، نامی بزرگ و درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ زیرا وی یک مبارزه واقعی و تعلیم‌یافته مکتب بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بود؛ به همین دلیل این‌ شهید سپاه اسلام را باید تندیس کامل فضایل اخلاقی، معرفتی و عرفانی دانست که همه این ویژگی‌ها در رفتار و اخلاق او عینیت یافته بود.

سردار سلامی با بیان اینکه شهید دقایقی در فهم و قدرت تفکر از سن دنیوی خود پیشی گرفته بود، گفت: هرگز گذشت زمان یاد و خاطره او را در ذهن و قلب ما کهنه نکرده است و ما او را زنده می‌دانیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقتی از زنده بودن شهیدان یاد می‌شود، واقعاً آن‌ها زنده هستند و این زنده ماندن در حدی است که قرآن می‌گوید «نگویید کسی که در راه خدا کشته شده، مرده است».

وی ادامه داد: هرچه زمان بگذرد، سیمای شهیدان ما غبار نمی‌گیرد؛ اما صبر خانواده شهدا نیز مصداق حقیقی اعجاز الهی است که این‌گونه نجیبانه تحمل می‌کنند، با اینکه آن‌ها آرزوی خود را فدا می‌کنند؛ به همین دلیل بایستی از همه خانواده‌های شهدا تجلیل کنیم.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: البته تنها فضایل اخلاقی نیست که شهید دقایقی را ستاره درخشان جبهه مقاومت کرده است؛ چرا که او فرمانده‌ای قدرتمند و بنیان‌گذار سپاه ۹ بدر بود که توانست سپاهی قدرتمند تشکیل دهد و بدین ترتیب به سرعت با جاذبه‌های اخلاقی و رفتاری‌ای که داشت، جزو محبوب‌ترین فرماندهان و مسئولان دفاع مقدس تبدیل شد؛ در واقع لشکری که او تشکیل داد، پایه‌گذار یک حرکت عظیم و مؤثر یعنی حشدالشعبی در عراق شد که توانستند در عراق کار‌های بزرگی را انجام دهند.

وی ادامه داد: حشدالشعبی توانست آتش فتنه تکفیری‌های داعش را در عراق خاموش کند و در عین حال با متجاوزان آمریکایی برای دفاع از هویت عراق جنگید. امروز هم آن‌ها به‌عنوان نیرویی بزرگ و تعیین‌کننده جغرافیای جهان اسلام عمل می‌کنند و از سوی دیگر همچنان با نیروی قدس سپاه اخوت دیرینه خود را حفظ کردند و به‌عنوان یک نیروی قدرتمند در عراق نقش‌آفرینی می‌کنند.

فرمانده کل سپاه به جبهه مقاومت اشاره و عنوان کرد: ما همه یکی هستیم و اگرچه از لحاظ جغرافیایی فاصله داریم، اما قلب، روح، دین و هدف‌مان یکی است.

وی افزود: امروز همه دشمنان و تمام یخزدگان سیاسی به میدان آمده اند چون تصور می کردند می توانند نظام را بامشکل جدی مواجه کنند و آن را فرو بپاشند اما در تاریخ ۴۴ ساله انقلاب و سایر بلاد اسلامی که در افق انقلاب اسلامی هماهنگ شدند چیزی جز شکست برای آنها ثبت نشده برای اینکه تاریخ دشمن منظومه ای از شکست های مداوم است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: هرچه دشمن بر طبل تهدید کوبید جز ناکامی چیزی عاید او نشد؛ به هم پیوستن اروپایی ها را همین امروز می بینید اما ملت ما آنقدر رشید و با صلابت عمل کرد که دوباره ناامیدی به درون قلب‌های دشمن کوچ کرد و بار دیگر ملت ایران توانست در یک نبرد عظیم جهانی یک شکست قطعی به جبهه استکبار تحمیل کند.

وی ‌همچنین عنوان کرد: تمام دیکتاتورهای عالم دست نشانده های دشمنان ما هستند و می خواهند با سرقت فرهنگی و هویت ملت‌ها سیطره کاملی را بر بلاد اسلامی تحمیل کنند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: همه دستگاه‌های شکنجه از آمریکا و اسراییل صادر می‌شود و انگلیسی‌ها هیچ سرزمینی نیست که نجنگیده باشند؛ در سرزمین ما چند میلیون انسان قحطی زده را کشتند و نظامی که بر اساس غارت دیگر ملت ها حیات خود را تثبیت کرده است نمی تواند درخشش یک ملت را ببیند.

سردار سلامی گفت: تروریسمی که امروز آنها آن را به ما نسبت می دهند مبتکر آن آمریکایی ها هستند به نحوی‌که حاج قاسم را رسما ترور کردند و به عهده گرفتند و سازمان منافقین را که ۱۷ هزار نفر را در ایران را به شهادت رسانده، حمایت کردند؛ امروز ببینید منافقین در کدام کشور پناه گرفته و چه کسانی حامی او هستند.

وی اظهار داشت: ملت ایران آگاه است چون یک رهبر بزرگ دارد که دشمن را به زیبایی می شناسد و او می داند اگر همه آنها جمع شوند قدرت آفرینش یک پشه را ندارند؛ پس ما ایستاده ایم و راه شهدا را ادامه می دهیم .