سرلشکر موسوی:

دشمنان ما در این سالها نهایت تلاش خود را برای تضعیف رابطه و اتحاد مستحکم بین ارتشیان و سپاهیان شروع کرده اند

به گزارش نویدتهران،امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ضمن تسلیت ایام دهه آخر صفر ، اربعین حسینی رحلت حضرت رسول اکرم (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا(ع) و خیر مقدم به حاضرین در جلسه تودیع و معارفه جانشین و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که یاری کرد تا ما بتوانیم هرچه زودتر ترکیب مناسب را در ارتش شکل دهیم و از مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا بخاطر همه عنایات و حمایتهای معظم له تشکر و قدردانی می کنم.
فرمانده کل ارتش گفت: توضیح بدیهیات است که سازماندهی یک نوع تصمیم گیری است که متغیرهای متعددی روی آن تاثیر دارد. اولا جابجایی افراد الزاما به معنی ضعف و‌ قدرت کسی نیست و‌ ثانیا چیدن اسم‌های بزرگ در کنار هم هنر نیست بلکه هنر بدست آوردن بهترین ترکیب با توجه به نیازها است.
سرلشکر موسوی بیان داشت : هیات رئیسه ارتش باید از تک نیرویی خارج می شد و تا حد امکان ترکیبی می‌شد این ترکیب باید به شکلی می شد که بیشترین هم افزایی و ویژگیهای مکمل را ایجاد میکرد از طرف دیگر ما یک ظرفیت بسیار مهم در مرکز مطالعات راهبردی داشتیم که باید اداره آن به فردی هم وزن این اهمیت سپرده می شد .
فرمانده کل ارتش ج.ا.ا. همچنین گفت: نیروی دریایی باید به فرد جوانتری سپرده می شد که دارای انرژی یک دوره ده ساله دیگر می بود .
وی افزود : دنیای امروز را می بینید ، نوع و میزان تهدیدات و نیات پلید دشمنان انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ما حکم می کند که به دنبال ترکیبی باشیم که حداکثر هماهنگی و هم افزایی را داشته باشیم.
سرلشکر موسوی اعلام داشت: من با امیر دادرس از ستوانی در یک لشکر هم رزم بوده ایم ، با امیر سیاری هم قریب به 20 سال است که با هم کار می کنیم .
وی در ادامه اذعان داشت : از طرف دیگر ما یک شخصیت برجسته ، قوی ، شجاع ، توانمند ، جانباز و ولایی داریم که در مقاطع مختلف و سلسله مراتب تا جانشینی ارتش کار کرده و باید از ایشان در مسیر تحقق آرمانها نهایت استفاده را می کردیم ، این ماموریت بزرگی است که حضرت آقا به ایشان سپرده اند با مطالعه عمیق برای رسیدن به راه حل های اساسی که منجر شود به ارتقای توان و آمادگی های عملیاتی و ارایه شیوه های نو و موثر در سطح ارتش ، اتفاق مبارکی است که راهی برای جهش راهبردی و قرار گرفتن در موقعیت بهتر نسبت به دشمنان باز خواهد کرد .
امیر موسوی در خصوص این انتصابها افزود: به هر سه همرزم عزیزم امیر دادرس ، امیر سیاری و امیر پوردستان تبریک عرض میکنم و بار دیگر از فرماندهی معظم کل قوا بخاطر تصویب درخواستهای ما تشکر میکنم و خداوند بزرگ را برای همه نعمتهایش شاکر و سپاسگزارم .
وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در دوران دفاع مقدس و پس از آن از اصل “ارتشی ، سپاهی یک لشکر الهی” زخم عمیق خورده اند و در این سالها نهایت تلاش را برای تضعیف این رابطه و اتحاد مستحکم شروع کرده و اخیرا نیز شیطنت هایی را آغاز کرده اند.
سرلشکر موسوی تاکید کرد: موضع ارتش همان است که روز اول اینجا اعلام کرده ام . موضع ارتش همان است که با صدای بلند در محضر فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه افسری اعلام کردم هرکسی از قول ارتش چیزی بگوید یا بنویسد که معنی آن تضعیف این رابطه مستحکم و انقلابی باشد آن صدا و آن قلم صدای قلم دشمن و صدای ضدانقلاب است .