دکتر لاریجانی در جمع راهپیمایان بزرگداشت 22 بهمن شیراز:

دشمنان در زمینه موشکی ایران حرف مفت می‌زنند

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان از توانمندی‌های ملت ایران برای پیشرفت به خوبی آگاه هستند و به همین دلیل در زمینه موشکی حرف مفت می‌زنند.
دکترعلی لاریجانی که به شیراز سفر کرده است، در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شیراز اظهار داشت: دشمنان نظام می‌دانند اگر ملت ایران مصمم به تغییر سریع در توسعه باشد می‌تواند با توانمندی جوانان اهداف خود را محقق سازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمنان جایگاه ملت ایران را می‌دانند و به همین خاطر در زمینه موشکی حرف مفت می‌زنند.

وی افزود: دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت کشور با روش‌های کثیف رسانه‌ای به دنبال القاء این موضوع هستند که اصلاح و تغییر در ایران ناممکن است.

رئیس مجلس خطاب به ترامپ: ممکن است ما مشکل اقتصادی داشته باشیم ولی مانند تو عقب‌افتاده ذهنی نیستیم

دکتر لاریجانی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا در اظهارات توهین‌آمیزی یک روز ایران را تروریست و روزی دیگر ملت را فقرزده می‌داند تا مردم ایران را دلسرد کند، گفت: باید به رئیس جمهور آمریکا بگوییم ممکن است ما مشکل اقتصادی داشته باشیم ولی مانند تو عقب‌افتاده ذهنی نیستیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه ملت ما از هوشمندی و قدرت فکری خوبی برخوردار است، بیان کرد: در سطح کشور اگر اختلافاتی وجود داشته باشد توسعه شتابان که هیچ، توسعه غیرشتابان نیز محقق نمی‌شود.

انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره)، شهدا و شهید آیت الله دستغیب(ره) بیان کرد: نهایت سپاس خود را از همت و اراده مردم ابراز می‌کنم که امروز با حضور پرشور و قدوم مبارک انقلاب خود را سلامت بخشیدند، باید توجه داشت که انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد و امروز، روز ملی است که با همت ملت عزیز در آستانه ۴۰ سالگی قرار دارد و پس از فراز و فرودها به این جایگاه با عظمت رسیده است که نشان‌دهنده پختگی انقلاب اسلامی است.

دکتر لاریجانی افزود: این روزها که خود را برای جشن انقلاب مهیا می کردیم حتما شاهد تبلیغات دشمنان علیه ملت ایران بودیم که قصد مأیوس کردن ملت را داشتند تا ۲۲ بهمن در آستانه ۴۰ سالگی از نشاط برخوردار نباشد.

۲۲ بهمن امسال تبدیل به روزی تماشایی شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همان طور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کردند امروز از درخشندگی خوبی برخوردار است و ۲۲ بهمن تبدیل به روزی تماشایی شده است، گفت: علت پیگیری دشمنان و استفاده از این شگردها برای مأیوس کردن مردم از برگزاری جشن ملی انقلاب خود این است که آمریکایی‌ها پیش از انقلاب نیز از هر حربه‌ای استفاده کردند تا انقلاب اسلامی به پیروزی نرسد.

وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب، ژنرال هایزر را به ایران اعزام کردند تا کودتا کند و انقلابیون را از بین ببرد، ادامه داد: ولی با هوشیاری ملت و امام خمینی (ره) این توطئه‌ها خنثی شد و پس از پیروزی انقلاب گروهک‌ها را علیه انقلاب تجهیز کردند و به جان ملت انداختند و این گروهک‌ها شروع به ترور کردند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه منافقین و مارکسیست‌ها انواع اتهامات را به شهید بهشتی، مطهری و باهنر زدند تا ملت مأیوس و اطراف امام خالی شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی نیز فریب خوردند و شهید بهشتی را به ثروت‌اندوزی متهم کردند و به دلیل همین اتهام‌زنی‌ها امام خمینی (ره) شهید بهشتی را مظلوم توصیف کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی شهیدان مطهری، بهشتی و مفتح را ترور کردند، گفت: گروهک فرقان پس از به شهادت رساندن شهید مطهری اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه آن شهید زراندوزی می‌کند و صاحب خانه و اتومبیل است این در حالی است که شهید مطهری حتی یک ریال نیز از سهم امام استفاده نمی‌کرد اما دشمنان برای رسیدن به اهداف خود باید ایشان را ترور شخصیتی و فیزیکی می‌کردند زیرا سنگر ایدئولوژیک بودند اما بعدها مشخص شد که گروهک فرقان با آمریکا در ارتباط است.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها صدام را علیه ایران تحریک کردند، این در حالی بود که تا آن زمان صدام جزو قطب شوروی بود ولی پس از آن هواپیماهای آواکس را در اختیار صدام قرار دادند تا اطلاعات جبهه‌ها در اختیار صدام قرار گیرد و هر سلاحی حتی سلاح شیمیایی را نیز برای استفاده علیه ایران در اختیار رژیم بعثی قرار دادند؛ در اقدامی بی‌نظیر فرانسوی‌ها هواپیمای خود را در جنگ به صدام اجاره دادند و به جز ۲- ۳ کشور عربی، سایر کشورهای عرب در کنار صدام حضور داشتند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

دکتر لاریجانی افزود: یکی از رهبران کشورهای منطقه در مذاکراتی می‌گفت شاه قدیم اردن در ابتدای جنگ ایران و عراق چنین اعتقادی داشت که در چند هفته دیگر قادسیه تکرار و تهران سقوط می‌کند و بهتر است کشور او نیز اجازه دهد تا هواپیماها از آنجا نیز به ایران حمله کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود همه این توطئه‌ها دشمنان کودتای نوژه را نیز تدارک دیدند تا از درون به انقلاب ضربه بزنند، اظهار داشت: ۸ سال جنگ تحمیلی سرافکندگی دشمنان را به دنبال داشت البته صدها هزار جوان ایرانی شهید و جانباز شدند و هزاران میلیارد دلار خسارت مادی به ایران تحمیل شد.

ملت ایران نشان داده که در مقابل دشمن کمر خم نخواهد کرد

وی با بیان اینکه درآمد نفتی کشور که متوسط سالانه آن کمتر از ۳۵ میلیارد دلار بوده است، اگر تماماً صرف جبران خسارات جنگ تحمیلی می‌شد ۳۰ سال به طول می انجامید تا خسارات جنگ جبران شود، گفت: با این شرایط ملت ایران نشان داد که در مقابل دشمن کمر خم نخواهد کرد.