سردار یزدی:

دشمنان از روحیه شهادت‌طلبی مردم ایران هراس دارند

به گزارش نویدتهران، فرمانده سپاه تهران با اشاره به اینکه ما باید انقلابی فکر کرده و انقلابی عمل کنیم، گفت: دشمنان از روحیه شهادت طلبی ما هراس دارند.

سردار یزدی فرمانده سپاه تهران در همایش اقتدار حسینی که با اجتماع گردان های بیت المقدس و کوثر، با اشاره به اینکه ما باید جایگاه خود را درون این انقلاب بیابیم، گفت: امام حسین(ع) حرکتشان بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امور بود. حضرت تفکر انقلابی رو در اسلام بنیان گذاشتند. در عصر حاضر امام خمینی(ره) بنیانگذار تفکر انقلابی بودند.

وی افزود: ارزش تمام اقدامات ما به تفکری است که در پس ذهن ما است. ما با تفکر انقلابی توانستیم در سال ۵۷ رژیم ۲۵۰۰ ساله پادشاهی را به پایین بکشیم. لذا ما در طول دوران دفاع مقدس شهیدان زیادی رو تقدیم اسلام و ایران اسلامی کردیم و همه ی این شهیدان ارزششان به نوع نگاه و تفکری بود که داشتند.

فرمانده سپاه تهران عنوان داشت: در دنیا جنگ های زیادی صورت می گیرد که نوعا مردم از کشورشان دفاع می کنند ولی تفاوت رزمندگان ما با کسانی که از کشورشان دفاع کردند در چه هست. من در جلسات متعدد و در مسافرت ها و ماموریت هایی که بودم زمانی که بر مزار سرباز گمنامشان سر می زدیم مردمی را مشاهده می کردم که هیچ اطلاعاتی از سربازان و شهدای خود نداشتند و در پاسخ به سوال های ما که گذشته شهدای شما چگونه گذشته است پاسخی نمی دادند و فقط می گفتند اینها در راه وطن کشته شده اند. لذا ما به شهدای خود باید افتخار کنیم که زندگی و اعتقادات ارزشمندی را داشته اند.

یزدی گفت: ما به شهیدانی مانند باکری، خرازی و حججی که زندگی با ارزش داشته و در زندگی به آموزه های دینی و اخلاقی توجه می کردند افتخار می کنیم زیرا شهادت مزد و پاداش آن ها بود. لذا ما باید سبک زندگی خود را شبیه شهدا کرده و در مسائل سیاسی و فرهنگی از آن ها تبعیت کنیم و زندگی مانند آن ها داشته باشیم.

فرمانده سپاه تهران تاکید داشت: شهادت برای دشمنان وحشت انگیزه بوده و ما باید این را جدی بگیریم. زیرا آرزوی بسیای از مردم کشورهای غربی این است که فرزندانی مانند رزمندگان ما داشته باشند که در اخلاق و رفتار زبانزد بودند. در نتیجه مردم و مسئولین ما باید زندگی شبیه شهدا داشته باشند.

وی عنوان داشت: آن چه دشمنان را می ترساند توکل رزمندگان ما پشت جبهه های جنگ است. دشمنان مدام به این فکر می کنند که آیا هنوز مردم ایران تفکرات دوران دفاع مقدس را دارند یا خیر و آیا تفکرات بسیجی بودن در ذهن مردم هنوز جریان دارد. آیا تفکرات امام خمینی(ره) در بین ملت زنده است یا از بین رفته است. آن ها فکر می کنند با وجود ۲هزار ماهواره و فضاهای مجازی توانسته اند جوانان ما از را انقلاب دور کنند. لذا مردم ما با هر نوع تفکر اجتماعی و سیاسی هنوز دفاع از ناموس و کشور را از یاد نبرده و سیلی محکی به آن ها زده اند.

یزدی با بیان اینکه دشمنان بارها در خلیج فارس توسط نیروهای رزمنده ما اسیر شده و به زانو درآمده اند، گفت: دشمن در صدد این است که انقلابی بودن را از مردم بگیرد.

وی افزود: وقتی حججی ها و امثال حججی ها برای دفاع از دین و کشورشان به میدان جنگ می روند و به شهادت می رسند این نشان از انقلابی بودن مردم ما است. همان طور که در دوران دفاع مقدس ما به افرادی برمی خوردیم که به کوچکترین هزینه بیت المال توجه می کردند.

فرمانده سپاه تهران در پایان با اشاره به اینکه ما باید انقلابی فکر کرده و انقلابی عمل کنیم، گفت: بسیاری از افراد هستند که می توانند انقلابی فکر کنند اما نمی توانند انقلابی عمل کنند، و خیلی ها عمل انقلابی دارند اما نمی توانند انقلابی بمانند. لذا باید با اراده قوی انقلابی ماندن را فراموش نکنیم.