خاوازی تأکید کرد:

دست یاری وزارت جهاد کشاورزی به سوی استارت‌آپ‌ها برای توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی

به گزارش نویدتهران،وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوع استارت‌آپ‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و در توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی نقش بالایی دارند، بنابراین باید استفاده از ظرفیت‌های آنها مدنظر قرار گیرد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: تغییر نگاه ما در بخش کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد: سرعت بحران و حوادث، از ارز تا تحریم‌ها و فشارها بسیار زیاد است ولی باید روش و نحوه مدیریت را تغییر دهیم تا به رغم این شرایط، ثبات و جهش تولید صورت پذیرد.

خاوازی با اشاره به این نکته که دستور کار جلسات باید پس از جلسه اجرایی و عملیاتی شود، تصریح کرد: جلسات باید دارای ساختار بوده و در آن گزارش پایان عملیات‌ها ارائه شود.

وی در رابطه با استارت‌آپ‌ها گفت: موضوع استارت‌آپ‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و در توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی نقش بالایی دارند، بنابراین باید استفاده از ظرفیت‌های آنها مدنظر قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در بخش عرضه محصولات کشاورزی نیازمند یک مجری دلسوز هستیم.

وی افزود: دولت آماده قطع واردات کالاها و نهادهایی است که توان تولید در داخل برای آن وجود دارد.

خاوازی با اشاره به اهمیت هوشمندسازی در بخش کشاورزی عنوان کرد: بخش کشاورزی در زمینه هوشمندسازی به شدت نیازمند توسعه است و ما در وزارت جهاد کشاورزی با همکاری دانشگاه خواجه نصیر به دنبال راه‌اندازی سیستم یکپارچه سازی اطلاعات هستیم تا تمام عکس های هوایی، آمایش سرزمین و اطلاعات مورد نیاز بخش کشاورزی در آن وجود داشته باشد و کشاورزان بتوانند به صورت هوشمند به سیستم یکپارچه اطلاعات دسترسی داشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: استارت‌آپ‌ها در توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی نقش ویژه ای دارند، بنابراین باید استفاده از ظرفیت‌های آنها مدنظر قرار گیرد.