امیر سرتیپ حیدری پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

دست ارتش در دست سپاه است

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دست ارتش در دستان سپاه است گفت:تولید امنیت در کنار سایر رزمندگان اسلام، کار ویژه ارتش پس از دفاع مقدس بوده است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، گفت: مصداق بارز بصیرت امام راحل، نام گذاری روز ۲۹ فروردین به نام روز ارتش بود. امام راحل موجباتی را فراهم کردند که ارتشی انقلابی در بستر انقلاب متولد شود و باید این بصیرت الهی را تبریک گفت و در تاریخ هم باید برای همیشه آن را محفوظ داشت.

وی گفت: اعتقاد ما بر این است که پیامبر اسلام (ص) برای همیشه نماد مجسم صراط مستقیم است، هر کس در پشت سر پیامبر (ص) واقع شد بدون شک به رستگاری نائل خواهد شد.

امیر حیدری افزود: امروز پیامبر (ص) در میان ما نیست، ولی مکتب و قرآن پیامبر میان ماست. اما نماد مجسم پیامبر اکرم(ص) که جانشین امام عصر(عج) است را می‌توان نماد مجسم صراط مستقیم دانست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: بنابراین با این اعتقاد، ولی فقیه امروز جانشین ولی خداست، ارتش هم در رکاب جانشین رسول خدا عملکردهای ویژه ای را در سه مرحله داشته است.

وی ادامه داد: قبل از دفاع مقدس، تثبیت امنیت مأموریت ویژه ارتش بود و ما ولایت مدارانه پای کار آمدیم و امنیت نظام را تا دفاع مقدس تثبیت کردیم. تا آن دوران ارتش با رسته‌های متعدد دریایی، زمینی، هوایی و پدافند هوایی توانست در کنار همرزمان سپاه و نیروی انتظامی در مجموع پیروزی را برای انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا به دندان مسلح، رقم بزند.

وی گفت: ارتش در مقابل کفار همگام با سایر نیروهای مسلح اعم از سپاه، بسیج و نیروی انتظامی، در رکاب ولایت ایستادگی کرد و در بحث رحماء بینهم، ارتش فصل تازه ای را بعد از دفاع مقدس تا به امروز آغاز کرده است.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه تولید امنیت در کنار سایر رزمندگان اسلام کار ویژه ارتش بعد از دفاع مقدس بوده است، ادامه داد: پرورش جوانان متعهد در ارتش یکی دیگر از فعالیت‌های ارتش به حساب می‌آید، ما هر سال ۲۰۰ هزار سرباز را در پادگان‌ها می‌پذیریم و به فرموده رهبری باید از این جوانان، افرادی مستعد، امیدوار به آینده و حافظ ارزش‌ها بسازیم و به جامعه تزریق کنیم. ما این کار را به بهترین حالت ممکن انجام داده و به جامعه اسلامی تقدیم کردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: بخش دیگر فعالیت ما محقق کردن شعار ارتش فدای ملت است. آنجا که حوادث غیر مترقبه‌ای رخ دهد، چشم مردم به کمک نیروهای مسلح است. شاید اولین صدایی که به گوش مردم زیر آوار زلزله‌های اخیر رسید، صدای بالگردهای ارتش بود. اولین صدایی که به گوش سیل زدگان رسید صدای کمک‌های ارتش بود، اینها هم بخشی از رحماء بینهم ارتش است.

وی در خصوص شرایط سیل اخیر در استان‌هایی از کشور، بیان کرد: امروز تمام توان ارتش در کنار بسیج، سپاه و آحاد مردم به لرستان، خوزستان، کرمانشاه و گلستان گسیل داده شده تا بخشی از آلام مردم سیل زده را کاهش دهد. امیر دریادار سیاری فرماندهی میدانی کمک به مردم را در جنوب غرب کشور و بنده هم مسئولیت لرستان و غرب کشور را برعهده دارم.

امیر حیدری افزود: همین حضور خوب ارتش در میدان‌های مختلف قبل، حین و بعد از دفاع مقدس است که ارتش را به درجه‌ای از اقتدار رسانده که بخش اعظمی از اقتدار دفاعی کشور را به خود اختصاص داده است. یکی از عرصه‌های اقتدار آفرین ارتش، به منصه ظهور رساندن یکی از فرموده‌های رهبری مبنی بر خودکفایی است. در نیروی زمینی ارتش، در ۲۳ رسته دفاعی، تمام فناوری‌های ما داخلی است و نیازی به فناوری‌های بیگانه نداریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دشمن از هم افزایی ارتش و سپاه عصبانی شده است، گفت: دشمن دست به هر دسیسه‌ای می‌زند که پایه‌های دفاعی ما را ضعیف کند، اختلاف ایجاد کند، ولی اشتباه می‌کند.

وی خطاب به آمریکا، اسرائیل و ائتلاف عربی تصریح کرد: ای انسان‌های احمق، اگر تصمیم گرفتید که سپاه پاسداران ما را جزو گروه‌های تروریستی قرار دهید باید بگویم که خیلی حماقت کردید.

امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: دست ارتش، در دستان سپاه، مردم و ولی امر مسلمین است و دست خدا هم بالای همه این دست‌ها خواهد بود و آمریکایی‌ها بدانند که با این اقدام به نوعی خود زنی کردند. چرا که امنیت نیروهای خود را در اقصی نقاط عالم به خصوص نیروهای «سنتکام» را برای همیشه به خطر انداختند و تأمین امنیت آنها را برای همیشه از بین بردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: اگر طبق اعترافات کلینتون و ترامپ، آمریکایی‌ها از ۴۰ کشور گدایی کردند تا داعش را تولید کنند و امروز با دست باکفایت سربازان اسلام داعش دیگر نابود و آواره شده است.

امیر حیدری ضمن دعوت از مردم برای همراهی ارتش در گرامیداشت روز ۲۹ فروردین تصریح کرد: سمت و سوی ما برای آن روز، دفاع، حمایت و کمک به مردم استان‌های سیل زده است. ما می‌خواهیم به جای رژه در استان های سیل زده، حضور میدانی در خدمت رسانی و کمک رسانی به مردم سیل زده داشته باشیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان با اشاره به اینکه امروز ساختار سازمانی نیروی زمینی ارتش تحول عمیقی را با هدایت‌های پیامبرگونه فرماندهی معظم کل قوا بدست آورده است، خاطرنشان کرد: در نیروی زمینی امروز سه یگان بیشتر نداریم و از نیروی زمینی سنتی عبور کرده و به نیرویی تبدیل شدیم که بخشی از یکان‌های ما را یکان‌های تخصصی تشکیل داده و بخشی به عنوان یکان‌های واکنش سریع و متحرک هجومی تغییر ماهیت داده تا انشالله آنچه که مقام معظم رهبری در زمان انتصاب بنده به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش مبنی بر ارتقا، تحرک و کارآمدی یگان‌های نیروی زمینی ارتش بیان فرمودند را محقق کنیم.