سردار حسین رحیمی :

دستگیری ۹۰ نفر از دلالان و اخلالگران بازار ارز در کمتر از ۱۰ دقیقه

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به عملیات پلیس پایتخت در برخورد با دلالان و اخلالگران بازار ارز گفت: پس از اجرای طرح پلیس پایتخت، ۹۰ تن از اخلالگران بازار ارز دستگیر و ۱۰ صرافی نیز پلمپ شد.

سردار حسین رحیمی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: طی روزهای اخیر بازار ارز وضعیت خوبی نداشت و روند صعودی قیمت آن باعث شد با تعاملات و جلسات صورت گرفته با قوه قضائیه و بانک مرکزی، پلیس وارد عمل شد.
وی ادامه داد: بر این اساس صبح روز جاری با رصدهای اطلاعاتی پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری، پلیس امنیت و یگان امداد طرح برخورد با اخلالگران بازار ارز اجرا شد که طی آن ۹۰ تن از دلالان و اخلالگران بازار ارز دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در این طرح ۵۰۰ هزار انواع ارز کشف و ۱۶ واحد صنفی از سوی پلیس امنیت شناسایی شد و مالکان آن مورد تذکر واقع شدند، گفت بعد از این عملیات ماموران پلیس آگاهی و پیشگیری در محل های اصلی تجمع این افراد به صورت مستمر حضور یافته و با متخلفان برخورد قانونی و قضایی می کنند.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه متخلفان به مرجع قضایی معرفی می شوند، اظهار داشت: طی بررسی های انجام شده از آغاز طرح تاکنون بیش از ۱۰۰ تومان قیمت ارز کاهش یافته است.

سردار رحیمی بیان داشت: پلیس برای تثبت محل های تجمع دلالان همچون سبزه میدان، منوچهری و پاساژ افشار نیروهای خود را در این محل ها مستقر می کند و این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت و اگر دلالان پاتوقشان را عوض کنند باز هم پلیس به سراغشان رفته و با آنها برخورد قانونی می کند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان با اشاره به اینکه یکی از نهادهای درخواست کننده اجرای این طرح بانک مرکزی است، گفت: بیش از یک ماه است پلیس در حال بررسی موارد این طرح می باشد و اکثر این افراد از قبل شناسایی شده و در کمتر از ۱۰ دقیقه دستگیر شدند.