رئیس پلیس پایتخت خبرداد؛

دستگیری ۶۵۷ سارق و مالخر در شانزدهمین مرحله از طرح رعد

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت به دستگیری ۶۵۷ سارق و مالخر در اجرای طرح رعد اشاره و بیان کرد: در این طرح ۲۶ باند سرقت متلاشی شد.

سردارحسین رحیمی با حضور در نمایشگاه دستاوردهای پلیس پیشگیری در شانزدهمین مرحله از طرح رعد به تشریح جزئیات این طرح پرداخت و گفت: در ۴۸ ساعت گذشته همکارانم در پلیس پیشگیری طی هماهنگی با مقام قضائی ۲۱۸ حکم را اجرا کردند که نتیجه آن دستگیری ۶۵۷ سارق و مالخر است ؛ همچنین ۲۶ باند سرقت از جمله زورگیری ، کیف قاپی و … متلاشی شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه طرح رعد در حوزه های سرقت، قاچاق کالا و مبارزه با مواد مخدر اجرا شده، افزود: کل افراد دستگیر شده در این سه حوزه یک هزار و ۴۴۳ نفر و تعداد باندهای متلاشی شده ۳۴ باند است.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به تعداد پرونده های کشف شده در این مرحله از طرح رعد، اظهار داشت: یک هزار و ۴۲۳ پرونده در این خصوص کشف شد که یک هزار و ۹۹ فقره از پرونده ها در حوزه سرقت است.

وی تشریح کرد: در این طرح ۱۳۳ خودرو و ۱۱۵ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف و ارزش اموال مسروقه مکشوفه ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ۲۰۴ نفر از سارقان دستگیر شده سابقه دار هستند، عنوان داشت: در حوزه قاچاق کالا ۴۴ پرونده کشف و ۱۶ قاچاقچی کالا دستگیر شدند که ارزش کالاهای قاچاق کشف شده ۱۱ میلیارد تومان برآورد شده است.

سردار رحیمی به اقدامات پلیس پایتخت در حوزه مواد مخدر در طرح رعد اشاره کرد و گفت: در طرح مذکور ۱۳۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف، ۴۵۴ نفر نیز تحت عنوان خرده فروشی و معتاد متجاهر دستگیر و جمع آوری شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ۴۱ نفر از محکومان فراری در این طرح دستگیر شدند، افزود: ۸ باند توزیع و قاچاق مواد مخدر در این راستا نیز منهدم شده است .

رئیس پلیس پایتخت در پایان ارزش کل اموال کشف شده در مرحله شانزدهم طرح رعد را ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بیان کرد.