سردارحسین رحیمی خبر داد:

دستگیری 138 سارق حرفه ای در عملیات پلیس آگاهی پایتخت

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت ضمن اشاره به دستگیری 138 سارق حرفه ای طی 24 ساعت گذشته، گفت: این متهمان در قالب 30 باند سرقت فعالیت مجرمانه داشتند.

سردارحسین رحیمی در حاشیه نمایشگاه کشفیات پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به کاهش 8 درصدی وقوع سرقت و افزایش 5 درصدی کشفیات در ماه گذشته، اظهارداشت: در این طرح؛ سارقان کیف قاپ، زورگیر، سارقان منازل، خودرو، موتور سیکلت و لوازم داخلی خودرو دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در تحقیقاتی که پلیس آگاهی تهران در همین راستا انجام داد، یک باند سرقت 5 نفره شناسایی که مشخص شد اعضاء این باند درصدد بودند با تهیه سلاح به یک طلافروشی و صرافی دستبرد بزنند که خوشبختانه قبل از هر اقدامی با اشرافیت اطلاعاتی خوب پلیس، طی اقدامی پیش دستانه دستگیر شدند.

وی به انهدام 4 باند کالای قاچاق و دستگیری 138 سارق حرفه ای اشاره و بیان کرد : ارزش ریالی اموال مکشوفه قاچاق ( لوازم صوتی و تصویری، خشکبار خارجی و … ) بنا به نظر کارشناسان ، 22 میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس پلیس پایتخت با تأکید بر ممنوعیت اسباب کشی در ایام نوروز، تصریح کرد: در صورت اخذ مجوز از سوی کلانتری این امر امکان پذیر است.

سردار رحیمی در پایان ضمن توصیه به شهروندان در خصوص رعایت نکات ایمنی در ایام نوروز، گفت: به شهروندان توصیه می کنیم اموال قیمتی خود را در منزل نگهداری نکنند و در صورت رفتن به سفر، منزل خود را به فردی مورد اعتماد بسپارند.