سرهنگ افتخاری خبر داد:

دستگیری شیاد و عامل مزاحمت در فضای مجازی

%d9%85%d8%b2%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%aa

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی در شهرستان بندرعباس خبر داد.
سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری گفت‌: پی شکایت احدی از شهروندان بندر‌عباس مبنی بر اخاذی و توهین و تهدید علیه فردی با نام آرش در فضای مجازی مراتب به جد در دستور عوامل این پلیس قرار گرفت.

به گزارش نوید تهران و به نقل ازفتا،وی افزود: طی تحقیقات به عمل آمده از وی و برابر اوراق بازجویی اظهار داشت از مدت شش ماه قبل از طریق اپلیکیشن واتس‌آپ با شخصی به نام آرش آشنا شدم و به دلیل این‌که قرار شده بود باهم ازدواج کنیم به او اعتماد کردم و اطلاعات شخصی از جمله عکس‌هایم را برای وی ارسال و در اختیار وی قرار داده‌ام که در ادامه نامبرده بنده را اغفال و ضمن تعرض به بنده اکنون با تهدید به انتشار عکس‌هایم قصد اخاذی و تن دادن به خواسته‌های نامشروعش دارد.

سرهنگ افتخاری ادامه داد: با استفاده از اصل غافلگیری متهم دستگیر و به یگان دلالت گردید. همچنین در بازرسی بدنی تعداد دو ستگاه گوشی هوشمند وی کشف شد.

وی گفت: در بازجویی‌های فنی‌و پلیسی صورت گرفته‌ از وی و مشاهده مستندات موجود در نهایت لب به اعتراف گشود و اظهار نمود که از حدود ۶ ماه پیش از طریق اپلیکیشن واتس‌آپ با شاکیه دوست شده و خود را با نام آرش معرفی کرده و در ابتدا با قول و قرار‌های ازدواج اعتماد وی را جلب و عکس‌های وی را دریافت نمود ولی در ادامه جهت ارتباط نامشروع با شاکیه وی را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی نمود.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان ادامه داد: طی بررسی‌های اولیه صورت گرفته از گوشی‌های متهم مشخص شد که متهم با افراد دیگری نیز در ارتباط بوده و درخواست‌های نامشروع می‌نموده است.

سرهنگ افتخاری خاطر نشان‌ کرد: با توجه به رشد روزافزون تجهیزات و تکنولوژی در کنار محاسن این فناوری ها متاسفانه افراد سودجو و کلاهبردار همواره در فکر خرابکاری در فضای مجازی می‌باشند لذا به همه شهروندان توصیه می‌شود جهت انجام فعالیت‌های خود در این فضا مراقب افراد سودجو باشند.

وی افزود: کاربران نباید در شبکه‌های اجتماعی با افرادی که تحت هر عنوان و هدفی تازه دوست شده‌اند اعتماد کنند و عکس و فیلم خصوصی خود در اختیار او قرار دهند. ضمنا به هیچوجه با این افراد قرار ملاقات حضوری نگذارند.

سرهنگ افتخاری در پایان گفت: پلیس‌ فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir لینک ثبت گزارش‌های مردمی به پلیس فتا اعلام نمایند.