فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

دستگیری اعضای یک تیم تروریستی در زاهدان

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان  اعلام کرد: اعضای یک تیم تروریستی که عاملان اصلی شهادت مأمور خدوم پلیس راهورشهرستان زاهدان بودند، در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شدند.
سردار  محمد قنبری درباره جزئیات این خبر گفت: در پی ترور و شهادت مظلومانه یکی از افسران خدوم پلیس راهور شهرستان زاهدان به نام سرهنگ دوم شهید غلامحسن جام دوست در هجدهم دی ماه سال گذشته در خیابان  سعدی زاهدان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: پلیس با انجام تحقیقات و رصد اطلاعاتی مستمر، توانست به سرنخ هایی از فعالیت های اعضای یک گروهک تروریستی دست پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: اعضای این گروهک با اقدامات و فعالیت گسترده در فضای مجازی با برعهده داشتن مدیریت چند گروه و کانال هدفمند با برنامه ریزی به هواداری و جذب نیرو برای گروهک های تروریستی و تکفیری اقدام می کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه با چند ماه تلاش مداوم و اقدامات پیچیده فنی و اطلاعاتی سرانجام مخفیگاه این عناصر در ۲ نقطه از استان شناسایی و با اشراف دقیق اطلاعاتی در یک اقدام عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

سردار قنبری در خاتمه گفت: متهمان در بازجویی های فنی و تخصصی ضمن اقرار صریح و بازسازی صحنه به شهادت رساندن این مأمور وظیفه شناس، به انجام این ترور با انگیزه جلب اعتماد برای پیوستن به یکی از گروهک های تروریستی و تکفیری در خارج از کشور اعتراف کردند.

گفتنی است، شهيدجام دوست پس از ۲ و نيم سال خدمت خالصانه در اين منطقه محروم در شب چهارشنبه هجدهم دی ماه سال۹۷ هنگام انجام ماموريت و گشت زني در سطح شهر زاهدان توسط این تیم تروریستی به همراه راننده با سلاح گرم مورد حمله تروريستي قرار گرفت و به درجه رفيع شهادت نائل آمد.