سردار حسین رحیمی:

دستگیری اعضای باند 8 نفره سارقان فرش معروف به ماکسیما

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت به دستگیری اعضای 8 نفره باند سارقان فرش معروف به ماکسیما اشاره کرد و گفت: این سارقان تنها در سرقت از يك مغازه فرش فروشی بيش از يك ميليارد و 300 ميليون تومان سرقت کرده بودند.
سردار حسین رحیمی در خصوص دستگیری اعضای این باند سرقت، بیان داشت: تقريبا در اوايل سال جاري وقوع چند فقره سرقت از مغازه های فرش فروشی به ماموران ما اعلام شد كه اغلب اين سرقت ها در مراكز تجاري انجام مي شد.

وی با اشاره به اینکه اين موضوع به طور ويژه در دستور كار همكاران من در پليس آگاهي قرار گرفت و پس از ماه ها تلاش شبانه روزي، رصد اطلاعاتي و كنترل هايي كه صورت گرفت اعضای اين باند 8 نفره معروف به باند ماکسیما شناسايي شدند، اظهار داشت: اعضای این باند با استفاده از ابزار های مختلف از جمله هوا برش و همچنین با بستن سیم بکسل به درب برخی از این مغازه ها و وصل کردن آن به خودروی ماکسیما،اقدام به تخریب درب مغازه و سرقت می کردند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری اعضاي اين باند كه در تهران و دو شهر از استان هاي غربي كشور مخفی شده بودند، بیان داشت: این سارقان حدود بيست مغازه را سرقت کرده بودند؛ این افراد مغازه هایی را که دارای فرش های نفیس و با ارزش بود از قبل شناسایی و سپس با استفاده از تجهيزات خود اقدام به تخريب درب مغازه و سرقت فرش ها مي كردند.

وی با اشاره به اینکه معمولا ساعت سرقت این سارقان بين یک تا 4 صبح بود، افزود: ارزش ریالی سرقت های این باند بسیار زیاد است؛ به عنوان نمونه در يك مغازه، بيش از يك ميليارد و 300 ميليون تومان سرقت كرده بودند؛ با توجه به دامنه و گستردگي سرقت هاي انجام شده، تحقيقات پلیس کما کان ادامه دارد.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: با بازجویی های صورت گرفته از سارقان، تعدای از فرش ها و برخي از ادوات مورد استفاده در سرقت از مخفيگاه آنان كشف شده است. متاسفانه سارقان اغلب اين فرش ها را به فروش رسانده اند اما اميدواريم همكارانم با ادامه تحقیقات سایر اموال مسروقه راكشف كنند.

این مقام ارشد انتظامی ضمن گلایه از برخی از صاحبان واحد هاي صنفي كه با وجود انجام حجم زيادي از مبادلات اقتصادي، مبالغ اندکی براي امنيت محل كسب خود هزینه می کنند، تاکید کرد: انتظار پلیس از این عزیزان، ايمن سازي مناسب با استفاده از سیستم های هشداری و دوربین های پیشرفته است که به سیستم 110 پلیس متصل باشد./