سردار قاسم رضايي خبرداد؛

دستگيري ۸۰۰ هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کشور

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزباني ناجا گفت: سال گذشته با تلاش ماموران مرزباني از تردد ۸۰۰ هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کل کشور ممانعت شد.

سردار قاسم رضايي در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی هنگ ماکو در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون اقدامات موثری در خصوص تردد غيرمجاز در مرزهاي کشور توسط مرزبانان انجام شده که امسال نيز این اقدامات به همان شدت و جديت در مرزها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با ترددهای غير مجاز در مرز از وظايف ذاتي مرزبانان است، عنوان کرد: سال گذشته با تلاش ماموران مرزباني در سراسر کشور، از تردد بيش از ۸۰۰ هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کل کشور ممانعت شد که ۷۰ هزار نفر از این آمار مربوط به استان آذربايجان غربي بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: بعضاً به دنبال برخی فراخوان‌ها در اروپا، اتباع بیگانه تصمیم به مهاجرت می گیرند ما نیز به عنوان مرزبان هرگونه تردد غير مجاز بدون پاسپورت و بدون برگه قانوني را تخلف و جرم دانسته و با آن ها برخورد می کنیم.

سردار رضایی با اشاره به هماهنگی‌های اطلاعاتی مرزبانان ایران و ترکیه ادامه داد: تعاملات بين دو کشور در راستاي مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و… همانند سال هاي گذشته به قوت خود پا برجاست.

وی همچنین به فعالیت کولبران اشاره کرد و گفت: مشروعیت فعالیت کولبران مشخص است و قطعا این افراد مورد حمايت مرزبانان هستند اما آن دسته از افراد که به صورت نامحسوس کالاهاي غير مجاز را از مرزهاي زميني و دريايي جا به جا مي‌کنند، نمي توانند خود را کولبر بنامند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان تأکید کرد: رسانه‌ها و مسئولان باید در انتقال مفهوم صحیح “کولبری” به مردم توجه ويژه‌اي داشته باشند تا نقشه سودجويان محقق نشود.