وزیر صمت در جمع خبرنگاران؛

دستگاه های دولتی تا پایان سال،هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت

به گزارش نویدتهران،وزیر صمت با اشاره به تشدید بازرسی و نظارت بر کالا ها و همچنین کنترل زنجیره تولید تا مصرف پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت:براساس دستور رییس جمهور هیچ دستگاه دولتی تا پایان سال وبعد از عید نوروز برای خدماتی که به مردم ارائه می کنند،هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت.
رضا رحمانی در حاشیه دومین همایش اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در جمع خبرنگاران گفت:همزمان با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین ما چندین برنامه را پی گیری کرده ایم و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی،سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده ،اتحادیه اصناف بازرسی و نظارت بر بازار و عرضه کالا ها تشدید شده است.

وی درباره اهداف تشدید بازرسی ها گفت:آنچه برای ما مهم است،تاثیر بار روانی است که عده ای سو استفاده گر در افزایش قیمت ها می خواهند بر مردم تحمیل. کنند،از این رو با همکاری نهادهای مسئول اجازه چنین فعالیتی به سودجویان داده نخواهد شد و اجازه هیچ افزایش قیمتی را نخواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه قیمت ها باید واقعی باشند گفت: تاثیر تغییر قیمت بنزین بر بعضی کالاها ناچیز است.

رحمانی ادامه داد:مااجازه اینکه موج گرانی در کشور راه بیافتد را نمی دهیم و امیدوارم با همکاری همه به خصوص اصناف که تاکنون همیاری داشته اند،بتوانیم از این مرحله با کمترین مشکل عبور کنیم.

وزیر صمت افزود: در گزارش های مردمی و بازرسان اگر متوجه شویم که در حق مردم اجحاف شده است آن را تخلف می دانیم ودر برخورد با آن مماشات نخواهیم کرد.

وی درباره نتیجه نشست با مدیران فروشگاه های زنجیره ای توضیح داد:

فروشگاه های زنجیره ای تاکنون همکاری خوبی داشته اند و قرار است عرضه کالا با تخفیف های مناسب ارائه کنند.

وی گفت:اگر امروز کسی عامدانه گران فروشی کند، در مسیر حرکت اغتشاشگران و اشرار قرار دارند که اموال عمومی و اموال مردم را تخریب و ظلم می کنند.ما وظیفه قانونی داریم که به تخلفات رسیدگی کنیم.