سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

دستگاه هاى اجرايى و نهادهاى عمومى از برگزارى افطارى هاى تجملاتى منع شدند

به گزارش نویدتهران، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ بخشنامه وزیر کشور درباره وظایف ذاتی و قانونی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهارداشت: در این بخشنامه از تمامی دستگاه هاى اجرایی و نهادهای عمومی خواسته شده است از برگزاری افطاری های تجملاتی پرهیز کنند.
وی در ادامه با اشاره به ابلاغ این بخشنامه به بیش از ۳۷ دستگاه اجرایی و نهادهای عمومی افزود: وزارت صنعت معدن و تجارت نیز موظف شده نسبت به ایجاد نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، کنترل و نظارت داشته تا کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم با قیمت و کیفیت مناسب عرضه شود.
سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شده است بر کیفیت طبخ شیرینی، زولبیا، بامیه و غذاهای رستوران ها و نیز غذاهایی که هنگام افطار و سحر در معابر عمومی عرضه می شوند از قبیل آش، حلیم و …. کنترل و نظارت جدی و مستمر داشته باشد.
سامانی گفت: وزیر کشور در این بخشنامه نیز از نیروی انتظامی خواسته است با حضور فعال در اماكن عمومى نسبت به روزه خواری در ملا عام برابر قانون رفتار کند.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری ها مکلف شده اند نسبت به ترویج فرهنگ روزه داری با فضاسازی و تبلیغات میدانی و اختصاص مکان مناسب و پوشیده برای رفاه حال مسافران در ایستگاه های مترو، پایانه های مسافربری و … به منظور رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و جلوگیری از آشکار شدن روزه خواری افرادی که عذر شرعی دارند اقدام کنند.