نقوی حسینی:

دستگاه دیپلماسی برای برگزاری انتخابات در کانادا اقدام جدی کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی با یک سفر به کانادا می‌تواند مشکل برگزاری انتخابات در این کشور را برای اتباع ایرانی برطرف کند.
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به عدم اجازه دولت کانادا به قرارگیری حوزه های رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور گفت: بخش اعظمی از ایرانیان مقیم خارج از کشور ما در کانادا حضور دارند که نباید از حق شهروندی خود برای حضور در انتخابات ریاست قوه مجریه محروم شوند.

به گزارش نویدتهران،نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کانادا نمی تواند به بهانه قطع روابط اقتصادی یا دپلماتیک، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در این کشور صورت ندهد و این موضوع باید از طریق دفتر حافظ منافع پیگیری شود.

وی افزود: کانادا مدعی دموکراسی، حقوق بشر و مردمسالاری است اما یک حق مسلم شهروندی را از اتباع کشور دیگری دریغ می کند.

نقوی حسینی ادامه داد: امروز ایرانیان مقیم کانادا که تعداد آنها کم نیست مجبورند برای رأی دادن به آمریکا سفر کنند که این موضوع هزینه زیادی بر گردن آنها می گذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ورود دستگاه دیپلماسی به موضوع برگزاری انتخابات در کانادا و مذاکره با دولتمردان این کشور می تواند مشکل را حل کند چرا که تمام امکانات برای برگزاری این انتخابات مهیاست و فقط با یک سفر می توان حق اتباع ایرانی مقیم کانادا را به آنها بازگرداند