دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

دستگاه‌های حکومتی تمام مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا را اجرا کنند

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با ویروس کرونا از سوی مردم و دستگاه‌های حکومتی، گفت: این مصوبات از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از حضور عزتمندانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و اهتمام به مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ملت عزیز با مشارکت در پای صندوق های رأی، رکن اصلی مردمسالاری را سامان بخشیدند و با انتخاب نمایندگان خود بخش مهم مسیر اداره کشور در ۴ سال آینده را مشخص کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به منتخبین محترم تبریک عرض می کنم و از همه کاندیداها که در این فریضه ملی مشارکت کردند نیز سپاسگزارم؛ امیدوارم عزیزان با توجه به شرایط حساس کشور در جهت تحقق خواسته های ملت بزرگوار همت بگمارند.

وی اضافه کرد: از رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای(دامت برکاته) که با رهنمودهای خود همگان را به انجام این فریضه ملی دعوت کردند، تشکر می کنم.

دکتر لاریجانی افزود: همچنین از زحمات همه هیأت های نظارت و هیأت های اجرایی و همه بخش های وزارت کشور، استانداران، فرماندارن، بخشداران که ماه ها در این امر تلاش کردند قدردانی می کنم؛ از عزیزان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح که در تأمین امنیت انتخابات سعی وافر داشتند تشکر کرده و از رسانه های گروهی به ویژه صداوسیما که در اطلاع رسانی همت کردند قدردانی می کنم.

رئیس قوه مقننه در ادامه برای همکاران خود که مجددا توفیق خدمت یافتند، آرزوی سعادت و خدمتگزاری بیشتر به ملت کرد و اظهار داشت: برای همکاران عزیزی که به هر دلیلی امکان حضور در این میدان خدمتگزاری نیافتند، توفیقات جدید در آینده در سایر عرصه ها آرزومندم؛ «عسَىٰ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ».

وی ادامه داد: از ملت عزیز تقاضا دارم در بحث مبارزه با ویروس کرونا، دستورالعمل های ستاد ملی با این امر را به دقت رعایت کنند و همه دستگاه های حکومت موظف هستند به دقت مصوبات این ستاد را که از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است رعایت کنند چرا که به سلامتی مردم عزیز مربوط است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از کمیسیون بهداشت و درمان نیز می خواهم مستمرا و با دقت موضوع را زیر نظر داشته باشد؛ لازم است کمیسیون عمران نیز در زلزله آذربایجان غربی پیگیری لازم را انجام دهدتا دستگاه های اجرایی با سرعت به کمک زلزله زدگان بشتابند؛ این دو کمیسیون گزارش کار خود را به مجلس ارائه کنند.